Když se poprvé benefiční festival konal, chtěli jsme ukázat veřejnosti, že i v tehdy ještě nevyhovujících prostorech bývalého nemocničního areálu děláme vše proto, abychom pomáhali lidem se zdravotním postižením a jejich rodinám, a že se zároveň snažíme zchátralý areál zachránit.

Každý ročník festivalu od roku 2007 až do minulého roku byl něčím výjimečný. Vždy jsme ale chtěli lidem ukázat objekty, které byly postupně opravované a ožívaly různými činnostmi, ukázat šikovnost našich zdravotně postižených zaměstnanců a veřejnosti vtipnou formou přiblížit nástrahy a problémy života lidí se zdravotním postižením.

Snažili jsme se navazovat nové kontakty, spolupráci. O tom všem byl a je benefiční festival Klášter žije!, který za ty roky začal patřit k tradičním novopackým kulturním akcím. Letos se koná jubilejní 10.ročník. Nejenom proto bude festival výjimečně dvoudenní. Naším záměrem je i letos lidi pobavit a umožnit jim, aby se na vlastní oči přesvědčili o užitečnosti záměru, který svým vstupným podpoří.

Poprvé letos připravujeme tombolu o hodnotné ceny. Organizujeme také první „firemní den"; neformální sportovně zábavné odpoledne pro zaměstnance firem z Novopacka, které je naplánované na páteční odpoledne. Sledujte www.zbb.cz, kde budeme informovat o přípravách, novinkách i předprodeji vstupenek. Jste srdečně zváni. Přijďte se pobavit, odreagovat a podpořit dobrou věc. Ten klášter na kopci za to stojí. Neboť: „My nevlastníme klášter, klášter vlastní nás."     Jitka Fučíková, Život bez bariér