V rámci festivalu lidé s mentálním, tělesným či kombinovaným postižením předvedli široké veřejnosti vše, co se zvládnou naučit, a tak dokázali, že chtějí žít běžným životem.

Svá taneční vystoupení ukázali účastníci na několika pódiích, v kulturních domech, na náměstích a v divadlech v okolí Semil.

Kamarádi z Jičína také přispěli svým dílem – taneční kreací s názvem „Byla to láska". Přípravy byly náročné, taneční kroky se pilovaly několikrát týdně a výsledek byl fantastický. Nejen kamarádi, ale i ostatní účastníci, diváci, si odnesli z celého festivalu plno zážitků a vzpomínek na hezké chvíle.

Když kamarádi nestáli a netančili na prknech pódia, přišla na řadu i zábava, procházky, hraní karet a samozřejmě odpočinek nad šálkem kávy a zákuskem v okolních kavárnách Kozákova, kde byli ubytovaní.

Po celé tři dny měli kamarádi příležitost k setkání se se svými přáteli z ostatních organizací podobného typu, jako je Stacionář KAMARÁD. Pro všechny účastníky festivalu byla také připravena diskotéka a následující den velkolepý galavečer ve Vysokém Veselí. Milým překvapením bylo též vystoupení kejklířů, žongléřů a akrobatů.
Kamarádi přijeli víc než nadšení, stále si povídají o prožitých zážitcích a vzpomínají na své přátele, se kterými se setkali.   Veronika Brendlová