„Myslím si, že se jedná o silnější ročníky dětí, než že by stoupl zájem o taneční vzdělání,“ uvedl učitel tance Roman Konopásek. Ten je tanečním mistrem v kurzech, které v současné době začínají. Ve Slatinách a v Ostroměři byly taneční zahájeny již před několika dny, v Hořicích teprve v neděli.

Mimo tyto zaštiťuje Roman Konopásek i taneční v Nové Pace a v Jablonci nad Jizerou, které se ale konají až na podzim, stejně jako druhý hořický kurz. Další taneční vede Roman Konopásek také ve Vrchlabí, kde ale letos musely být posunuty až na zimu, jelikož se opravuje kulturní dům, kde se tradičně konají. Po několikaleté spolupráci s tanečnicí Marcelou Kitlerovou se s ní musel, ač velmi nerad, rozloučit a oslovit nové partnerky.

„Jsou to dívky, které absolvovaly moje kurzy a pamatuji si, že dobře tančily,“ svěřil se taneční mistr. V každém kurzu má partnerku jinou a jeho životní partnerka si z toho těžkou hlavu nedělá. I ona dříve tancovala, ale jelikož je maminkou dvou holčiček, shodli se manželé, že na úkor rodiny podnikat nic nechtějí. Kateřina Čermáková