Hlas zpěváka spolu se zvukem Rudého Speciálu (kopie kytary Briana Maye) dodává soundu Queenie nádech originálu, a nejen díky tomu se kapela těší přízni fanoušků této britské superkapely.

Jako jediný český/slovenský Queen revival se může Queenie pyšnit učastí na jedné z největších evropských Queen convention „Freddie Mercury Montreux Memorial Day“ ve Švýcarsku, přičemž již po tři roky je pravidelným hostem české fanouškovské sleziny zvané „Vzpomínka na Queen“.
Pražská kapela Queenie byla založena partou mladých hudebníků, které spojoval podobný zájem – láska k hudbě a skupině Queen. První koncert mladí pánové odehráli 18. května 2006 při příležitosti abiturientského večírku jedné vysoké školy.

Na Vzpomínce na Queen 2007 v pražském klubu Abaton si bandu všiml člověk, který s Freddie Mercurym prožil 12 let coby jeho komorník – Peter Freestone! Queenie si velmi cení zájmu někoho takového a jsou poctěni pozváním na jednu z největších sešlostí fanoušků Queen v Evropě - na Freddie Mercury Montreux Memorial Day 2008 do švýcarského Montreux.

Od 20. května 2008 můžete kapelu vídat v sestavě: Michal Kluch, Tomáš Matoušek, Michal Novák, Martin Binhack, Martin Otruba, a i přestože dojde občas k neshodě, Queenie se snaží vydávat ze sebe maximum a být potěšením nejen pro publikum, pro které vystupuje.

Queenie jsou kapelou, jako je obecně každá jiná - pouze s tím rozdílem, že interpretují písně někoho jiného. Vystupují pro veřejnost, na soukromých párty i na firemních večírcích.Veškeré písně kapela hraje a zpívá v naprosto stejných tóninách, v jakých je hráli i Queen, a neustále obměňují playlist.
V tuto chvíli mají v repertoáru přes 50 písní Queen. Queenie nechtějí originál nahrazovat, nýbrž ho řádně připomenout. Ke svým vystoupením přistupují profesionálně - rozhodně nechtějí být jen estrádní záležitostí čerpající z umu a úsilí někoho jiného. ⋌ (mk)

Jste tedy zváni na koncert, který se koná zítra večer v Music klubu Bahno v Jičíně. Klub bude otevřen od 20 hodin.