Už zde se naplno projevuje Murakamiho celoživotní téma: střet japonských kulturních tradic se západní civilizací, která do Země vycházejícího slunce vtrhla po druhé světové válce společně s americkými vojáky.

ěj novely se odehrává v prostředí mladých lidí v japonském městečku s americkou vojenskou základnou. Její mladí hrdinové se zajímají výhradně o sex, drogy a rokenrol. Samotný příběh je velice ponurý, obsahuje řadu násilných scén, popis pokusu o sebevraždu i předávkování drogami a vyjadřuje celkovou deziluzi tehdejší mladé generace.

Za tuto knihu Murakami obdržel v roce 1976 jak cenu v literární soutěži časopisu Grunzó pro začínající autory, tak i nejprestižnější literární cenu Akutagawa šó. Kritici vyzdvihovali jeho nový literární styl, razantně stírající rozdíly mezi uměleckou literaturou a literaturou zábavnou, populární, avšak někteří z nich novelu označili za dekadentní, překračující hranice pornografie.

Kniha se okamžitě stala bestsellerem (prodalo se přes dva miliony výtisků) a později byla zfilmována, přičemž Murakmi byl autorem scénáře i režisérem této filmové verze.

Publikaci, která vychází u nakladatelství Argo v působivém přebalu (Martin Radimecký), přeložil dnes už renomovaný znalec japonské literatury Jan Levora.⋌RR