Od čtvrtka do nedělního večera zde v rámci Dobrovodského setkání opracovávali kmeny douglasky (druh jedle), z nichž se rodil Švejk, rybář, zvonička, dřevěný výčep i s pípou, zajímavá lavice s psíky a také postava krále pro betlém v životní velikosti.

Vonělo tu dřevo, lítaly piliny a třísky a burácely motorové pily. Koncert nástrojů dolaďovaly hlasitým kvákáním žáby v koupališti.

 Organizátorem akce je dřevorubec Jan Kužel, který se původně živil těžbou dřeva, nyní se zabývá výhradně tvůrčí prací.

 Od něho se dozvídáme, že sešlost v přírodě finančně podporuje obec a expivovar v Hořicích. Za svoji štědrost získají od umělců, z nichž jen čtyři jsou původním povoláním dřevořezbáři, jejich díla.

  Jan Kužel upozorňuje, že do konce týdne můžete výtvory obdivovat u dobrovodského koupaliště. Zájemce zve 12. a 13. června k dalšímu setkání dřevořezbářů u kapličky na Benecko.

 V Dobré Vodě o víkendu tvořil i „řezbář lidu“ Pavel Tryzna z Vrchlabí. Jen v sobotu si odskočil domů odvolit. Původně se vyučil strojním zámečníkem, ale nakonec se stal profesionálním hasičem. Nyní si užívá zaslouženého důchodu a kouzlí s pilou především Krakonoše.

Pavel Tryzna se k vyřezávání nejrůznějších dílek ze dřeva pomocí motorové pily dopracoval sám. „Víte, já mám docela štěstí, a na co sáhnu, tak se mi daří. Tak jsem zkusil i tohle a bylo to tam,“ říká skromný a úspěšný tvůrce Krakonošů, hřibů, housenek a dalších kuriozit, které „vyrábí“ také na zakázku.