Na jeho přípravách intenzivně pracují členové místního sboru dobrovolných hasičů již několik týdnů. V programu vystoupí taneční skupina The Colors a bohaté tombole vévodí čtyřkolka.

Hasiči v Čisté u Horek pořádají během roku řadu akcí, ale tři jsou stěžejní. Na jaře soutěž pro děti, v létě čtyřiadvacetihodinovka na fichtlech a v zimě pak tradiční Hasičský bál. Jeho tradice byla obnovena v roce 2005 a o tom, že jde o vydařenou akci, svědčí rok od roku stoupající návštěvnost. „Jdeme od začátku cestou kvalitní zábavy, aby si večer užil každý,“ přibližuje dění Ladislav Jiřička, velitel místních hasičů,“ proto je do programu vsunuta vždy nějaká kulturní vložka. Už jsme tu měli mužorety, mažoretky, břišní tanečnice, break dance, keltské tance, a letos dostala prostor místní děvčata z pohybové skupiny The Colors. Ta vystoupí kolem dvaadvacáté hodiny na parketu čistecké sokolovny.“

Kromě pohybového vystoupení proběhne další tradiční akce. Porota během plesu vybere Miss Candr 2011 a vicemiss. Jde o obdobu Miss sympatie a šanci uspět má každá žena či dívka bez rozdílu věku. Před půlnocí pak proběhne dražba památečního tupláku. Výtěžek z dražby putuje každoročně na podporu kroužku mladých hasičů a jinak tomu nebude ani letos.

Hasiči za vydatné podpory sponzorů připravili pro zájemce také bohatou tombolu se čtyřmi stovkami cen. „Loni byl tahákem tomboly skútr, letos je to čtyřkolka,“ vybírá ze seznamu cen Jiřička, “ale jsou tu další ceny, třeba selátko, bytové doplňky, elektronika a na jednoho 'šťastlivce' čeká i hromada hnoje.“

Pro návštěvníky plesu je připraveno bohaté občerstvení. O zábavu se postará mladá skupina Futrál ze Semil a tanečníky na ples dopraví zdarma svozový autobus, který vyráží z novopackého sídliště v půl sedmé a cestou zavítá i ke studenecké hasičské zbrojnici, do Bukoviny či na dolnokalenské autobusové nádraží. Ve dvě hodiny ráno pak účastníky rozveze zpět k domovům.

Sál bude přístupný od devatenácti hodin a závěr plesu se předpokládá kolem druhé hodiny po půlnoci. Vstupenky je možné koupit v předprodeji do páteční čtvrté hodiny odpolední v galanterii na Komenského ulici v Nové Pace, nebo v době otevření kanceláře Obecního úřadu v Čisté. Cena v předprodeji je třicet korun, na místě pak padesát korun. „Přiďte pobejt do Čistejch,“ uzavírá pozvání na bál čistecký velitel. ⋌ (FAL)