Holín – Nevíte, kam vyrazit na čarodějnice? Tak prosím nastartujte smetáčky, smetáky, košťata a metly a přijďte se podívat na pálení čarodějnic v sobotu 30. dubna od 17 hodin k rybníku Ráj.
Začínáme v 17 hodin, zapálení hlavního ohně bude kolem 19. hodiny. Najdete nás 2 km od Jičína (směr Holín, Prachov).
Na konce obce Holín zahnete doprava a půjdete kolem rybníka Čistý, hned za ním se nachází rybník Ráj. A ti, kteří rybník už znají, si mohou zkrátit cestu po turistických značkách směr Jičín – Prachovské skály (na půl cesty do Prachova).
Vstup i vlet bude zdarma. Soutěžit se bude o nejhezčí čarodějnici, připravena bude tombola, nebudou chybět grilovaná masa, klobásky, pivo a další bohaté občerstvení. Nezapomeňte vhodný oděv a dobrou náladu.
Adresa pořadatele: Petr Lemberk, Holín 21, 506 01 Jičín. Tel.: 732 619 398, email: PetrLemberk1seznam.cz

Hořice – Autokemp a restaurace U Věže připravil na sobotu 30. dubna od 16 hodin čarodějnice. Nebudou chybět soutěže o ceny pro děti a živá hudba.

Lázně Bělohrad – Čarodějnické grilování se chystá na sobotu 30. dubna od 17 hodin v areálu minigolfu. Minigolf, muzika, občerstvení, možná přijde i kouzelník …

Stav – Okrašlovací spolek Stav, o.s.
pořádá stopovanou Hledání pokladu rytíře ze Stavu v sobotu 30. dubna. Sraz v 16.00
u Zlámalů. Buřty a dobrou náladu s sebou.
Stopovaná bude zakončena cca v 18 hodin u Zd. Beneše (táborák, opékání buřtů, trampolína, prolézačky), kde bude pokračovat pálení čarodějnic.

Markvartice – Sbor dobrovolných hasičů Markvartice vás zve v sobotu 30. dubna na pálení čarodějnic. Začátek v 19 hodin na návsi, v 19.15 pochod k čarodějnicím a ve 20 hodin bude zapálen hlavní oheň. Pivo a limo zajištěno za lidový poplatek. Buřty a jiné flákoty masa na opékání si přineste s sebou, stejně tak i půllitr neboli kryglík na lahodné pitivo. Děti i dospělí v maskách čarodějnic jsou zváni. Možnost přinesení vlastní čarodějnice k upálení.

Březka – Na sobotu 30. dubna se chystá slet čarodějnic a zahájení letní sezony v místním rekreačním středisku. Pálení ohně, čarodějnické převleky, legrace a zábava. Začínáme v 18 hodin.

Miletín – Čarodějnice na koupališti vás budou čekat v sobotu 30. dubna od 17 hodin. Diskotéka pro děti a dospělé, v 19.30 hodin vyhlášení nejlepších masek o ceny. 20.00 vystoupení živé kapely a zapálení čarodějnického ohně, půlnoční překvapení a poté pokračování s hudbou až do rána. Vstupné dobrovolné. Akci pořádá koupaliště Miletín.

Brada–Rybníček – Tradiční pálení čarodějnic bude probíhat v předvečer prvního májového dne na hasičském hřišti v Rybníčku.

Nová Paka – Občanské sdružení Život bez bariér pořádá Čarodějnice na Klášteře. Vystoupení hudební skupiny Stoned (19.00), Spocená uklízečka (21.00). Sobota 30. dubna od 19 do 24.00 v centru Klášter Nová Paka. Vstupné 50 Kč.

Jičín – Občanské sdružení Lodžie a KZMJ zvou v sobotu 30. dubna na tradiční výrobu čarodějnic v Čestném dvoře u lodžie a následné pálení pod Zebínem. Akce začíná v 16 hodin.

Ostroměř – Střelecký klub v Ostroměři pořádá v sobotu 30. dubna od 19 hodin v areálu střelnice tradiční čarodějnice o Svatojakubské noci . K pobavení zahraje kapela Meteor, ve večerních hodinách rozzáří nebe slavnostní ohňostroj za doprovodu hudby z produkce Miroslava Vobořila.