Dnes přesně v 15.40 by mělo vzlétnout do oblak 135 000 balónků s přáníčky. Realizovat se tak má celorepublikový pokus o rekord ve vypouštění balónků s přáníčky Ježíškovi.

Pokus volně navazuje na loňský rekord v Českých Budějovicích a pro velký zájem, hlavně těch nejmenších, se nyní rozšířil do celé České republiky.

Akce se mohou účastnit města, obce, školy, školky, různé organizace a zájmová sdružení. Do pokusu se přihlásilo 269 zájemců, čtyři jsou z Jičínska


Kdo se nemohl zapojit nemusí zoufat a může přijít dnes v 15 hodin na Staroměstské náměstí v Praze vypustit balónek, zároveň si zazpívat a soutěžit o krásné dárečky od Ježíška.

Součástí projektu je i celonárodní rodinná soutěž, ve které děti budou vyhledávat a zaznamenávat tradiční vánoční události, zvyklosti a legendy. Dalším krokem je vydání pohádkové knížky, vánočního časopisu a řady her s vánoční tematikou.

Všechny tyto aktivity směřují k posílení tradice českých Vánoc a českých tradic obecně, k jejich udržení ve vědomí dětí, k vytváření povědomí o kořenech naší kultury a k posílení vzájemné solidarity a radosti z obdarovávání.

Další nabídka

V Cholenicích připojili k vypouštění balónků (15.40 na návsi) další program, a to rozsvícení vánočního stromku (16.15), po němž bude následovat přátelské posezení s kulturním programem a občerstvením. Dále bude v zasedací místnosti obecního úřadu od 16 do 17 hodin přístupná výstava aranžérských prací místních žen a dívek.

V Úbislavicích se všichni sejdou v 15 hodin na hřišti.

Informace o projektu České Vánoce s Ježíškem naleznete na www.ceskyjezisek.cz.