Nejdřív umřel František Škoda, velký kuřák z Libáně, pak opustil Galerietu pan doktor Volf a ne tak dávno zanechal svou galerii J. B. Spektrum ve Vokšicích Josef Bucek. Zůstal Petr Heber.

Toho přibral syn Jarda Volf, Michail Ščigol a Miloš Starý do realizačního týmu, aby mohli společně otevřít Galerietu. Nebyla to malá práce. Volfovo dílo bylo obsahově i prostorově rozděleno do 6 oblastí: Jemen, Alžír, Tahiti, evropské metropole, Český ráj s Jičínem a trojrozměrné plastiky.

Pan doktor nebyl portrétista, nemaloval abstrakce, jeho byla krajina. Venkovská, hlavně však městská. Srozumitelná, pohledná, prozářená. Na obrazech z exotických krajů poznávají diváci svět, jeho odlišnost. Krajinky z okolí přinášejí stále nové a nové pohledy. A diváci hádají odkud. Na obojích je pak nezaměnitelné Volfovo dívání se a ztvárnění. Specifická a málo známá jsou Volfova díla trojrozměrná. Přírodní materiál – dřevo. Jakož i využití přírodních tvarů. Anebo radost ze sestavování dřeva obráběného.

Katalog je téměř úplnou přehlídkou vzorků malířova díla. Jmenuje se právě tak, jako výstava: „Svět na paletě MUDr Jaroslava Volfa." Po prolistování loučí se s námi malíř Jaroslav Volf na Mužíčkově portrétu.

Je potěšitelné, že v Jičíně vznikla péčí rodiny a uvedeného pracovního týmu další výstavní síň. Přesněji, že byla obnovena. Těšit se z ní může každý po domluvě na telefonu 606 604 324.
⋌Bohumír Procházka