Zahájeny byly vévodovým příjezdem do lodžie a pokračovaly sobotním nepřetržitým programem na Valdštejnově náměstí. Tomu vévodili kejklíři, řemeslníci, mušketýři, nechybělo divadlo ani historické tržiště. Zpřístupněn byl zámek s nabídkou pestrého programu na nádvořích včetně barokních sportů a úžasných her.

V 11 hodin přivítal Albrechta purkmistr s městskou radou, zástupci měst Cheb, Praha 1 a Frýdlant. Mezi jinými přijel i předseda Senátu Přemysl Sobotka a Vítězslav Grepl, český velvyslanec v Číně. „Můj dědeček, tatínek a manželka pocházejí z Jičína a já město každoročně navštěvuji. Jičín si zachovává svoji přirozenou krásu i lidskou dimenzi, což v Číně postrádám,“ vyznal se ambasador.

Po úvodním ceremoniálu a převzetí darů provedl vévoda s hosty vizitaci trhu, posilnili se medovinou i domácími koláčky. Zavítal na nádvoří zámku, kde si vyslechl muzicírování jičínské omladiny a okouzlit se nechal dřevěnými hračkami, které přilákaly do zámku ty nejmenší. „Přijde mi, že je zde dost lidí, program je dobrý,“ hodnotí slavnosti slečna Lenka Habarčíková z Jičína. Věra Syrovátková by přivítala lepší organizaci, dost dlouho veřejnost čekala na průvod, a to prý hodně lidí naštvalo.

„Nejvíc se mi líbil vévoda a dřevěné hračky,“ prozradila školačka Anička Kvapilová ze Pševse. Rodina Těhníkova, která přicestovala z Prahy, byla v Jičíně poprvé a nadmíru spokojená. Odpolední program přinesl pestrou nabídku vystoupení nejen na Valdštejnově náměstí. Tečkou za návštěvou Albrechta z Valdštejna pak byla večerní ohňová show a oslavy ukončila nedělní Missa Solemnis v kostele sv. Jakuba.