Jeho poselství je prosté – je správné v životě dělat dobré věci. A zachovat se zle je vždycky špatné – i když se to nikdo kromě nás samotných nedoví… Letošní tradiční putování se světýlky by se mělo vrátit k původnímu obsahu. Mělo by být zklidněním v hektickém festivalovém týdnu.

Mělo by být časem, který si věnujeme navzájem. Opět se vydáme lipovou alejí k lodžii a opět nás na této cestě bude čekat několik zastavení k zamyšlení. Ale není důležité dorazit až do cíle – důležité je putování samotné. Není podstatné, kolik se nás sejde s lucerničkami a lampióny.

Povídat si

Podstatné je, abychom si během cesty spolu povídali. Abychom tu cestu neprožili vedle sebe, ale spolu. A abychom společně mysleli na to, že když budeme chtít, můžeme se i my stát pro druhé tím kousíčkem světla a tepla, které hřeje a přináší radost. Protože čím více lidí se zabývá dobrými myšlenkami, tím lépe je na světě.


A tak bych rád pozval, vás - děti, rodiče i přátele - v pátek v osm hodin večer na Valdštejnovo náměstí, abychom se společně pokusili vytvořit alespoň na chvíli z Jičína skutečně pohádkové město, které bude zvenku svítit světýlky a zevnitř hřát láskou.