Od roku 1995 se mu podařilo pozvat do biografu a představit publiku stovku delegací těch nejlepších herců a tvůrců. „Mám štěstí, že sem rádi jezdí, pokud čas dovolí, přijíždí i hvězdy první velikosti,“ uvedl Pavel Nožička. Takovou hvězdou, ale z producentské branže, je Čestmír Kopecký. „Pan Kopecký je svým způsobem s naším regionem spjatý, má tu chalupu a navíc fandí malým kinům, jako je to naše. Proto se například dnes ve dvacet hodin můžete setkat s delegací tvůrců, kteří pracovali na nejnovějším počinu Čestmíra Kopeckého, který jde do kin, Kuličkách. Hrajeme dnes, kdy přijedou tvůrci, ale také zítra od 17.30 a 20 hodin,“ informuje Pavel Nožička.

Biograf Český ráj ročně promítá 170 titulů. „Abychom uspokojili náročné diváky tak někdy uvádíme v jeden den až tři rozdílné tituly,“ sdělil ředitel KZMJ. Takovou praxi si dovolují pouze multiplexy ve velkých městech.

Kuličky jsou povídkovým filmem (Svatba, Maminčin andílek, Mravní imperativ, Pomalu, ale slábnu).

„Přijede kompletní štáb, tedy režisérka Olga Dabrowská, Čestmír Kopecký, herci Terezka Nvotová, Věra Švejkina, Jiří Vyorálek, Petr Jeništa. Možná, když to stav dovolí, i pan Josef Vystrčil ( hradecký herec z Klicperova divadla) a další. Protože jsem „místní“ uvádím vždy své nové filmy v kině Bio Český ráj v Jičíně v předpremiéře. Po filmu bude beseda, která tentokrát má o čem být. Film je o tom, jestli se ženy hodně zaslouží o šťastný vztah. Režisérka Olga Dabrowská je známa mimo jiné i tím, že založila ligu za zrovnoprávnění žen s feministkami. Snímek není proti ženám, jen proti tomu, že se snaží s muži manipulovat. Film je relativně krátký, 75 minut, takže budeme moct diskutovat,“ uvedl Čestmír Kopecký.