Nejde o hledání senzací a krve, ale zachycení reality havárií, které k motosportu patří, stejně jako vítězství a porážka. Jeho snÍmky jsou ozdobou mnoha startovních programů, publikací, knížek, webových galerií a portálů. Ocenění v soutěži Czech Press Photo je pro fotografa pomyslný Olymp. Za úspěchem musíme vidět stovky hodin strávených na závodních okruzích.


Jak dlouho trvá pád při rychlosti 200 km/h a kolik metrů motocykl ještě ujede, se dá spočítat. Zachytit tento děj na kinofilm přístrojem s teleobjektivem s klasickým ostřením je ovšem mistrovství. Navíc být stále ve střehu, mít intuici, neohrozit sebe ani ostatní. Nejvíc takových okamžiků se přihodí, když máte fotoaparát vypnutý, případně měníte film nebo baterie.

Pokrok

Na vystavených dílech můžeme vidět i pokrok ve vybavení tratí a zvýšení bezpečnosti jezdců - nejtěžším zraněním bylo zlomená klíční kost.
Zajímavostí také je, že první fotografie s touto tematikou pořídil Luboš Novosád v nedaleké Vyskři na závodech do vrchu, a při rallye v r. 1981 na rychlostní zkoušce v Robousích.


Výstava potrvá do l0. listopadu tohoto roku.