VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival v lodžii s názvem Připoj se

JIČÍN - V sobou 1. září se v lodžii koná jednodenní festival s názvem Make a Connection – Připoj se.

29.8.2007
SDÍLEJ:

Support LesbiensFoto: DENÍK/František Hloušek

Bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny z tohoto programu. Těšit se můžete na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer vystoupí skupiny Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování v místě je zdarma.

Připojte se kunikátnímu festivalu Make a Connection!

Zcela originální jednodenní festival snázvem Make a Connection proběhne již 1. září vprostorách Valdštejnské lodžie vJičíně pod záštitou Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti NOKIA. Festival bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny zprogramu Make a Connection – Připoj se.

Během dne se návštěvníci festivalu mohou těšit na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer pak na dvou pódiích vystoupí známé české i zahraniční hudební skupiny – mj. Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování vmístě je zdarma.

Festival nese stejný název jako program Make a Connection – Připoj se, který vČeské republice realizuje už od roku 2002 Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnost Nokia. Tento program je zaměřený na mladé lidi – na podporu jejich dobrovolnictví a vztah ke komunitě, ve které žijí. Mladí lidé mohou zprogramu získat finanční podporu na své vlastní projekty, kterými nějak pomohou svému okolí a zároveň se naučit důležitým životním dovednostem, které srealizací projektů souvisí.

„Chceme ukázat, jakými způsoby mohou mladí lidé pomáhat ostatním, a seznámit je s myšlenkou dobrovolnictví,“ vysvětluje Šárka Baronová, manažerka marketingu a komunikace společnosti Nokia pro Polsko, ČR a Slovensko. „Lidem od 16 do 24 let nabízíme možnost zrealizovat svůj vlastní projekt, na který jim poskytneme podporu až 50000 korun. Jedinou podmínkou je, že projekt musí být zaměřen na pomoc nebo pozitivní změnu vkomunitě, vníž mladí lidé žijí. Festival je určen jak pro samotné účastníky a absolventy programu, tak pro širokou veřejnost,“ doplňuje Šárka Baronová a dodává, že festival dává zároveň absolventům a účastníkům programu příležitost, aby navzájem poznali sebe i své realizované projekty.

„Tento festival je vČR unikátní a první svého druhu.“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka NROS. Jeho cílem je ukázat široké veřejnosti jaké různé konkrétní podoby může mít dobrovolnictví a představit skvělé a mnohdy velmi inovativní nápady mladých lidí podpořených programem Make a Connection – Připoj se.“

O programu „Make a Connection – Připoj se“

Make a Connection – Připoj se je součástí globální iniciativy společnosti Nokia a nadace International Youth Foundation (IYF). Jeho cílem je podpora pozitivního rozvoje mladých lidí tím, že jim nabízí příležitost navázat užší kontakt sjejich rodinami, vrstevníky a okolím obecně. Program rozšiřuje možnosti vzdělání mladých lidí, pomáhá jim získávat životní zkušenosti a podílet se na životě jejich okolí. V dubnu 2002 byl program „Make aConnection – Připoj se“ zahájen v České republice jako společná iniciativa Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia. Program vtuto chvíli probíhá vpěti krajích ČR. Za celkové vedení akoordinaci programu zodpovídá Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), na krajské úrovni byla role realizátorů svěřena pěti regionálním neziskovým organizacím. Šestým partnerem je Nadace Terezy Maxové, která program realizuje vrámci dětských domovů po celé republice. Další informace o programu „Make a Connection – Připoj se“ jsou kdispozici na www.pripojse.cz.

O Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS)

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) usiluje o posílení neziskového sektoru vČeské republice prostřednictvím filantropie a dobrovolnické práce i prostřednictvím projektů, které přispívají krozvoji občanské společnosti a evropské integraci. Nadace podporuje neziskové organizace, jež pracují sohroženými nebo znevýhodněnými skupinami, brání lidská práva, demokratické hodnoty, toleranci a respektování práv menšin nebo jiným způsobem zvyšují povědomí o těchto otázkách mezi občany. Jednou zcílových skupin nadace jsou děti a mladí lidé. Další informace o NROS jsou kdispozici na www.nros.cz.

O společnosti Nokia

Nokia má pozitivní vliv na společnost, který přesahuje oblast vyspělých technologií, produktů aslužeb, vytvářených touto firmou. Společnost investuje do obecně prospěšných projektů voblasti rozvoje mládeže a vzdělávání ve 30 zemích světa, a pomohla tak již více než 1 milionu mladých lidí. Zaměstnanci společnosti NOKIA mají možnost zapojit se aktivně do dobrovolnického programu, jehož výsledkem za loňský rok bylo více než 25000 hodin práce věnovaných na místní komunitní projekty. NOKIA také podporuje inovativní technologické projekty zaměřené na překlenutí digitální propasti a na pozitivní přínos, který může mít mobilní technologie pro místní komunity kdekoliv na světe. Pro více informací navštivte www.nokia.com/communityinvolvement.

O nadaci International Youth Foundation

Nadace International Youth Foundation (IYF) je globální nezisková organizace, jejímž jediným posláním je příprava mladých lidí ktomu, aby se stali zdravými, produktivními a aktivními občany. Síť partnerských organizací IYF, která nyní zahrnuje již 70 zemí, pomáhá mladým lidem utvářet jejich budoucnost prostřednictvím osvědčených programů, které spojují vzdělávání a práci, zlepšují pozici mladých lidí na trhu práce a vedou je kpozitivnímu a aktivnímu působení na jejich komunitu. IYF spolupracuje se společnostmi, nadacemi, vládami a občanskými společnostmi na posílení a rozšíření osvědčených programů, které pozitivním směrem ovlivňují životy a budoucnost mladých lidí na celém světě. Pro další informace prosím navštivte webové stránky www.iyfnet.org.

Dotazy sdělovacích prostředků:

NROS:

Anna Onucová

tel.: +420 227 217 254

mob.: +420 605161 138

e-mail: anna.onucova@nros.cz

29.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Investiční plány Hořic na příští rok

Eva Baranová se narodila šťastným rodičům Marii a Martinovi Baranovým 11. prosince. Po porodu vážila 3,22 kg a měřila 50 cm. Doma ve Valdicích na Evičku čekal šestiletý Adam.
5

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Dorazí světlo z Betléma

Stará Paka - Betlémské světlo je plamínek, který putuje napříč Evropou. Za Česko jej tradičně přeberou skauti a skautky z Brna.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Sváteční slovo pastora a mladí hudebníci. Hotel Centrál ožil adventním koncertem

Nová Paka - V novopackém Hotelu Centrál, který se pyšní zrekonstruovaným vchodem a částí podloubí, se odehrál adventní koncert žáků mateřské a základní školy Brána.

Cenu města Jičína si převzal výtvarník Petr Heber

Jičín /FOTO/ - Z rukou starosty Jana Malého si v Porotním sále jičínského zámku převzal Cenu města Jičína za rok 2017 jičínský patriot, restaurátor, výtvarník, designer, ale i sportovec a všeuměl Petr Heber.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT