VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival v lodžii s názvem Připoj se

JIČÍN - V sobou 1. září se v lodžii koná jednodenní festival s názvem Make a Connection – Připoj se.

29.8.2007
SDÍLEJ:

Support LesbiensFoto: DENÍK/František Hloušek

Bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny z tohoto programu. Těšit se můžete na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer vystoupí skupiny Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování v místě je zdarma.

Připojte se kunikátnímu festivalu Make a Connection!

Zcela originální jednodenní festival snázvem Make a Connection proběhne již 1. září vprostorách Valdštejnské lodžie vJičíně pod záštitou Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti NOKIA. Festival bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny zprogramu Make a Connection – Připoj se.

Během dne se návštěvníci festivalu mohou těšit na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer pak na dvou pódiích vystoupí známé české i zahraniční hudební skupiny – mj. Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování vmístě je zdarma.

Festival nese stejný název jako program Make a Connection – Připoj se, který vČeské republice realizuje už od roku 2002 Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnost Nokia. Tento program je zaměřený na mladé lidi – na podporu jejich dobrovolnictví a vztah ke komunitě, ve které žijí. Mladí lidé mohou zprogramu získat finanční podporu na své vlastní projekty, kterými nějak pomohou svému okolí a zároveň se naučit důležitým životním dovednostem, které srealizací projektů souvisí.

„Chceme ukázat, jakými způsoby mohou mladí lidé pomáhat ostatním, a seznámit je s myšlenkou dobrovolnictví,“ vysvětluje Šárka Baronová, manažerka marketingu a komunikace společnosti Nokia pro Polsko, ČR a Slovensko. „Lidem od 16 do 24 let nabízíme možnost zrealizovat svůj vlastní projekt, na který jim poskytneme podporu až 50000 korun. Jedinou podmínkou je, že projekt musí být zaměřen na pomoc nebo pozitivní změnu vkomunitě, vníž mladí lidé žijí. Festival je určen jak pro samotné účastníky a absolventy programu, tak pro širokou veřejnost,“ doplňuje Šárka Baronová a dodává, že festival dává zároveň absolventům a účastníkům programu příležitost, aby navzájem poznali sebe i své realizované projekty.

„Tento festival je vČR unikátní a první svého druhu.“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka NROS. Jeho cílem je ukázat široké veřejnosti jaké různé konkrétní podoby může mít dobrovolnictví a představit skvělé a mnohdy velmi inovativní nápady mladých lidí podpořených programem Make a Connection – Připoj se.“

O programu „Make a Connection – Připoj se“

Make a Connection – Připoj se je součástí globální iniciativy společnosti Nokia a nadace International Youth Foundation (IYF). Jeho cílem je podpora pozitivního rozvoje mladých lidí tím, že jim nabízí příležitost navázat užší kontakt sjejich rodinami, vrstevníky a okolím obecně. Program rozšiřuje možnosti vzdělání mladých lidí, pomáhá jim získávat životní zkušenosti a podílet se na životě jejich okolí. V dubnu 2002 byl program „Make aConnection – Připoj se“ zahájen v České republice jako společná iniciativa Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia. Program vtuto chvíli probíhá vpěti krajích ČR. Za celkové vedení akoordinaci programu zodpovídá Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), na krajské úrovni byla role realizátorů svěřena pěti regionálním neziskovým organizacím. Šestým partnerem je Nadace Terezy Maxové, která program realizuje vrámci dětských domovů po celé republice. Další informace o programu „Make a Connection – Připoj se“ jsou kdispozici na www.pripojse.cz.

O Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS)

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) usiluje o posílení neziskového sektoru vČeské republice prostřednictvím filantropie a dobrovolnické práce i prostřednictvím projektů, které přispívají krozvoji občanské společnosti a evropské integraci. Nadace podporuje neziskové organizace, jež pracují sohroženými nebo znevýhodněnými skupinami, brání lidská práva, demokratické hodnoty, toleranci a respektování práv menšin nebo jiným způsobem zvyšují povědomí o těchto otázkách mezi občany. Jednou zcílových skupin nadace jsou děti a mladí lidé. Další informace o NROS jsou kdispozici na www.nros.cz.

O společnosti Nokia

Nokia má pozitivní vliv na společnost, který přesahuje oblast vyspělých technologií, produktů aslužeb, vytvářených touto firmou. Společnost investuje do obecně prospěšných projektů voblasti rozvoje mládeže a vzdělávání ve 30 zemích světa, a pomohla tak již více než 1 milionu mladých lidí. Zaměstnanci společnosti NOKIA mají možnost zapojit se aktivně do dobrovolnického programu, jehož výsledkem za loňský rok bylo více než 25000 hodin práce věnovaných na místní komunitní projekty. NOKIA také podporuje inovativní technologické projekty zaměřené na překlenutí digitální propasti a na pozitivní přínos, který může mít mobilní technologie pro místní komunity kdekoliv na světe. Pro více informací navštivte www.nokia.com/communityinvolvement.

O nadaci International Youth Foundation

Nadace International Youth Foundation (IYF) je globální nezisková organizace, jejímž jediným posláním je příprava mladých lidí ktomu, aby se stali zdravými, produktivními a aktivními občany. Síť partnerských organizací IYF, která nyní zahrnuje již 70 zemí, pomáhá mladým lidem utvářet jejich budoucnost prostřednictvím osvědčených programů, které spojují vzdělávání a práci, zlepšují pozici mladých lidí na trhu práce a vedou je kpozitivnímu a aktivnímu působení na jejich komunitu. IYF spolupracuje se společnostmi, nadacemi, vládami a občanskými společnostmi na posílení a rozšíření osvědčených programů, které pozitivním směrem ovlivňují životy a budoucnost mladých lidí na celém světě. Pro další informace prosím navštivte webové stránky www.iyfnet.org.

Dotazy sdělovacích prostředků:

NROS:

Anna Onucová

tel.: +420 227 217 254

mob.: +420 605161 138

e-mail: anna.onucova@nros.cz

29.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 14 060 Kč

Pomocní pracovníci obchodního provozu PRACOVNÍK/-CE PŘÍJMU ZBOŽÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14060 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/-CE PŘÍJMU ZBOŽÍ - pracoviště Jičín., V případě zájmu se dostavte během otevírací doby k pultu informací prodejny. Můžete psát i na e-mail: 11028paf@cz.tesco-europe.com, bližší informace PO-PÁ od 8.00-14.00 hod na tel.: 725 885 727 pí Petříková., Popis pozice: , - zajišťovat, aby dodané zásoby od přímých dodavatelů byly na základě dokumentace přesně zkontrolovány, - při příjmu zboží z distribučního centra dodržovat pravidla příjmu zboží, - fyzicky přijímat zboží nebo vracet zboží dodavateli, - evidovat přijaté zboží a zboží určeného k vrácení, - kontrolovat záruční lhůty na zboží, - vykonávat činnosti související s inventarizací zboží a přestavbami obchodní jednotky, Požadujeme:, - jste odolný/á, samostatný/á?, - umíte si zorganizovat svůj čas a úkoly?, - rád/a spolupracujete s ostatními a dokážete vyjít kolegům vstříc? , - Nemusíte být expert - všechno potřebné vás naučíme , - Pozice pracovníka obchodního provozu rozhodně nemusí být posledním krokem - podporujeme kariérní růst a váš rozvoj , - Při výběru pracovních směn se vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Můžete si u nás vybrat i částečný úvazek nebo brigádu. Nemusíte se tedy rozhodovat, co je pro vás nejdůležitější - zda je to rodina, volný čas nebo kariéra , - získáte slevu 10 % na každý nákup v síti Tesco (po 6 měsících), - Využijte až 6 dní rekondičního volna na základě počtu odpracovaných let, - Můžete se účastnit mnoha aktivit a událostí, které organizujeme pro vás, vaši rodinu i děti, - Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Tesco stores čr a. s., jičín, Hradecká, č.p. 1104, 506 01 Jičín 1. Informace: Petra Petříková, +420 725 885 727.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 22 500 Kč

Ošetřovatelé a pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22500 kč, mzda max. 32500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE, , Poždadujeme, - Vzdělání odpovídající pozici sociálního pracovníka dle Zákona o sociálních službách(zákon , č. 108/2006 Sb.) , - Praxe v oblasti sociálních služeb - vítaná- Odolnost proti psychické zátěži, - Samostatnost v rozhodování, - trestní bezúhodnost, - Aktivní přístup, - Uživatelská znalost práce na PC, - Řidičský průkaz sk. B vítán, - Komunikační schopnost, týmová spolupráce, - Schopnost komunikace se seniory s ohledem na věk a jejich individualitu, - Profesionální odpovědnost s upřednostňováním zájmu klientů, - Schopnost zavádět nové metody do práce, , Nabízíme, - Zázemí stabilní společnosti, - Příjemné pracovní prostředí, - Dobré platové podmínky 22 500,-Kč až 32 500,-Kč, - 5 týdnů dovolené, - Zdravotní volno - 3 dny, - Stravování za dotovanou stravu ( 18,- Kč oběd), - Příspěvek na penzijní připojištění (1000,- Kč / měsíčně), - Odměny, - Poukázka do lékárny v hodnotě 1000,-Kč pololetně, , V případě zájmu zasílejte profesní životopis a motivační dopis písemně na adresu:, ÚSSM Nová Paka, Svatojánská 494, Nová Paka, nebo, e-mailem: simek@ussnovapaka.cz, Kontaktní osoba:, ředitel Ing. Šimek Vladimír - 605 980 631, 493 771 215. Pracoviště: Ústav sociálních služeb města nové paky, Svatojánská, č.p. 494, 509 01 Nová Paka. Informace: Vladimír Šimek, +420 605 980 631nebo493 771 215.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 20 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů Operátor/-ka výroby – Optoelektronika (Molding). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Operátor/-ka výroby – Optoelektronika (Molding), Náplň práce:, • provádění manuálních prací u vstřikolisů (doplňování materiálu, kontrola výrobků…) , • balení zakázek, zadávání dat do výrobního systému, • práce není fyzicky náročná, , , Požadavky:, • vzdělání: vyučen nebo maturita, • spolehlivost, pečlivost, zručnost a dobrý zrak, • časová flexibilita - možnost pracovat ve 2směnném provozu (ne práce v noci), občasná práce přesčas, , Nabízíme:, • pracovní smlouvu na dobu neurčitou, • nástup možný ihned nebo dle dohody, • smluvní mzdu od 18000 Kč dle zkušeností a kvalifikace, • práci s moderními technologiemi, v čistém a příjemném prostředí, • systém benefitů a odměn (100 Kč stravenky, 1500 Kč měsíčně při 100% docházce, nadstandardní ohodnocení práce přesčas, příplatky za práci v odpolední směně, firemní kurzy AJ a NJ, zaměstnanecké telefonní tarify, odměny za doporučení nového zaměstnance, za zlepšovací návrhy a další), Vhodné i pro absolventy/-ky.. Pracoviště: Sqs vláknová optika a.s. [1], Komenského, č.p. 304, 509 01 Nová Paka. Informace: personal@sqs-fiber.cz, +420 493 765 381.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK/SERVÍRKA, V případě zájmu volejte na tel.: 725 554 387, 725 554 392 p. Hackl nebo se dostavte osobně do "Restaurace U Kameníka s.r.o.", Požadujeme: spolehlivost, dochvilnost, slušné vystupování, zkušenost v oboru výhodou ne podmínkou., Nabízíme: stravu zdarma, možnost ubytování., Pracovní doba: krátky - dlouhý týden.. Pracoviště: Restaurace u kameníka s.r.o., T. G. Masaryka, č.p. 106, 507 52 Ostroměř. Informace: Ladislav Hackl, +420 725 554 387,725 554 392.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Pod Zebínem zarachotí vojenská technika

Neoprávněná manipulace s tachografem.
4

Řidič náklaďáku obelhával tachograf

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Svědkyně: Můj otec není člověk

Hradec Králové - „Dcera plakala, ale nechtěla mi nic říct. Prý aby se mi něco nestalo,“ vypověděla v úterý u krajského soudu dcera muže, který podle obžaloby ubližoval nezletilým děvčatům.

Kdo vypustil šelmy? Policie má dvě verze

Hradecko - Nedbalost či naschvál? Policie šetří, kdo pustil ven lva a tygry.

Osobnosti můžete nominovat v srpnu

Jičín - Do konce srpna můžete nominovat osobnosti na Cenu města Jičína, kterou město předává každý rok v prosinci. Jde o nejprestižnější ocenění určené pro osobnosti, na které Jičín a jeho obyvatelé mohou být hrdí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT