VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival v lodžii s názvem Připoj se

JIČÍN - V sobou 1. září se v lodžii koná jednodenní festival s názvem Make a Connection – Připoj se.

29.8.2007
SDÍLEJ:

Support LesbiensFoto: DENÍK/František Hloušek

Bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny z tohoto programu. Těšit se můžete na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer vystoupí skupiny Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování v místě je zdarma.

Připojte se kunikátnímu festivalu Make a Connection!

Zcela originální jednodenní festival snázvem Make a Connection proběhne již 1. září vprostorách Valdštejnské lodžie vJičíně pod záštitou Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti NOKIA. Festival bude oslavou skvělých nápadů mladých lidí, prezentací konkrétních příkladů jejich dobrovolnictví a živou ukázkou jejich projektů, které byly podpořeny zprogramu Make a Connection – Připoj se.

Během dne se návštěvníci festivalu mohou těšit na divadelní představení a improvizace, výtvarné dílny, žonglování a fireshow, soutěže a hry (nejen) pro děti, sportovní exhibice a taneční a hudební vystoupení. Odpoledne a večer pak na dvou pódiích vystoupí známé české i zahraniční hudební skupiny – mj. Support Lesbiens, Sunshine, Ohm Square, Hypnotix, King Banana a mnoho dalších. Vstupné na festival i možnost stanování vmístě je zdarma.

Festival nese stejný název jako program Make a Connection – Připoj se, který vČeské republice realizuje už od roku 2002 Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnost Nokia. Tento program je zaměřený na mladé lidi – na podporu jejich dobrovolnictví a vztah ke komunitě, ve které žijí. Mladí lidé mohou zprogramu získat finanční podporu na své vlastní projekty, kterými nějak pomohou svému okolí a zároveň se naučit důležitým životním dovednostem, které srealizací projektů souvisí.

„Chceme ukázat, jakými způsoby mohou mladí lidé pomáhat ostatním, a seznámit je s myšlenkou dobrovolnictví,“ vysvětluje Šárka Baronová, manažerka marketingu a komunikace společnosti Nokia pro Polsko, ČR a Slovensko. „Lidem od 16 do 24 let nabízíme možnost zrealizovat svůj vlastní projekt, na který jim poskytneme podporu až 50000 korun. Jedinou podmínkou je, že projekt musí být zaměřen na pomoc nebo pozitivní změnu vkomunitě, vníž mladí lidé žijí. Festival je určen jak pro samotné účastníky a absolventy programu, tak pro širokou veřejnost,“ doplňuje Šárka Baronová a dodává, že festival dává zároveň absolventům a účastníkům programu příležitost, aby navzájem poznali sebe i své realizované projekty.

„Tento festival je vČR unikátní a první svého druhu.“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka NROS. Jeho cílem je ukázat široké veřejnosti jaké různé konkrétní podoby může mít dobrovolnictví a představit skvělé a mnohdy velmi inovativní nápady mladých lidí podpořených programem Make a Connection – Připoj se.“

O programu „Make a Connection – Připoj se“

Make a Connection – Připoj se je součástí globální iniciativy společnosti Nokia a nadace International Youth Foundation (IYF). Jeho cílem je podpora pozitivního rozvoje mladých lidí tím, že jim nabízí příležitost navázat užší kontakt sjejich rodinami, vrstevníky a okolím obecně. Program rozšiřuje možnosti vzdělání mladých lidí, pomáhá jim získávat životní zkušenosti a podílet se na životě jejich okolí. V dubnu 2002 byl program „Make aConnection – Připoj se“ zahájen v České republice jako společná iniciativa Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia. Program vtuto chvíli probíhá vpěti krajích ČR. Za celkové vedení akoordinaci programu zodpovídá Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS), na krajské úrovni byla role realizátorů svěřena pěti regionálním neziskovým organizacím. Šestým partnerem je Nadace Terezy Maxové, která program realizuje vrámci dětských domovů po celé republice. Další informace o programu „Make a Connection – Připoj se“ jsou kdispozici na www.pripojse.cz.

O Nadaci rozvoje občanské společnosti (NROS)

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) usiluje o posílení neziskového sektoru vČeské republice prostřednictvím filantropie a dobrovolnické práce i prostřednictvím projektů, které přispívají krozvoji občanské společnosti a evropské integraci. Nadace podporuje neziskové organizace, jež pracují sohroženými nebo znevýhodněnými skupinami, brání lidská práva, demokratické hodnoty, toleranci a respektování práv menšin nebo jiným způsobem zvyšují povědomí o těchto otázkách mezi občany. Jednou zcílových skupin nadace jsou děti a mladí lidé. Další informace o NROS jsou kdispozici na www.nros.cz.

O společnosti Nokia

Nokia má pozitivní vliv na společnost, který přesahuje oblast vyspělých technologií, produktů aslužeb, vytvářených touto firmou. Společnost investuje do obecně prospěšných projektů voblasti rozvoje mládeže a vzdělávání ve 30 zemích světa, a pomohla tak již více než 1 milionu mladých lidí. Zaměstnanci společnosti NOKIA mají možnost zapojit se aktivně do dobrovolnického programu, jehož výsledkem za loňský rok bylo více než 25000 hodin práce věnovaných na místní komunitní projekty. NOKIA také podporuje inovativní technologické projekty zaměřené na překlenutí digitální propasti a na pozitivní přínos, který může mít mobilní technologie pro místní komunity kdekoliv na světe. Pro více informací navštivte www.nokia.com/communityinvolvement.

O nadaci International Youth Foundation

Nadace International Youth Foundation (IYF) je globální nezisková organizace, jejímž jediným posláním je příprava mladých lidí ktomu, aby se stali zdravými, produktivními a aktivními občany. Síť partnerských organizací IYF, která nyní zahrnuje již 70 zemí, pomáhá mladým lidem utvářet jejich budoucnost prostřednictvím osvědčených programů, které spojují vzdělávání a práci, zlepšují pozici mladých lidí na trhu práce a vedou je kpozitivnímu a aktivnímu působení na jejich komunitu. IYF spolupracuje se společnostmi, nadacemi, vládami a občanskými společnostmi na posílení a rozšíření osvědčených programů, které pozitivním směrem ovlivňují životy a budoucnost mladých lidí na celém světě. Pro další informace prosím navštivte webové stránky www.iyfnet.org.

Dotazy sdělovacích prostředků:

NROS:

Anna Onucová

tel.: +420 227 217 254

mob.: +420 605161 138

e-mail: anna.onucova@nros.cz

29.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Obchodní referent 25 000 Kč

Obchodní referenti TECHNICKÁ PODPORA PRODEJE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNICKÁ PODPORA PRODEJE , Náplň práce:, ^komunikace se zákazníky v ČR a zahraničí, ^specifikace zákaznického požadavku z oblasti vláknové optiky a optoelektroniky, ^příprava cenových nabídek, ^příjem a zpracování zakázek, práce v systému Helios Green, ^poskytování technické podpory stávajícím a novým zákazníkům ve spolupráci s odděleními vývoje a technologie, , Požadavky:, ^technické vzdělání SŠ/VŠ, ^znalost anglického jazyka (dobrý písemný projev), , Nabízíme: , ^zázemí stabilní české výrobní a vývojové společnosti, přístup ke špičkovým technologiím, ^pracovní smlouvu na dobu neurčitou, ^nástup možný ihned nebo dle dohody, pružná pracovní doba, ^pomoc s ubytováním, ^systém benefitů a odměn (100 Kč stravenky, 1000 Kč měsíčně při 100% docházce, firemní kurzy AJ a NJ, zaměstnanecké telefonní tarify, odměny za doporučení nového zaměstnance a další). Pracoviště: Sqs vláknová optika a.s. [1], Komenského, č.p. 304, 509 01 Nová Paka. Informace: personal@sqs-fiber.cz, +420 493 765 381.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 20 000 Kč

Finanční poradci specialisté Osobní bankéř/ka - Jičín. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu: Žižkovo náměstí 4, Jičín, Kontakt: Denisa Veselá.,e-mail: Denisa.vesela@moneta.cz, , Osobní bankéř/ka – Jičín, Nemáte pracovní zkušenosti? Nevadí. Už nějaké máte? Skvěle! Staňte se odborníkem na finance, který dokáže poradit. U nás dostanete příležitost ať už jste čerstvě po škole nebo je Vám třeba přes 50. A hlavně, pro dobré prodejce máme dobrou odměnu., , U NÁS BUDETE, Pečovat o naše klienty, radit jim při výběru a prodávat naše produkty a služby na obchodním místě, Telefonicky zajišťovat servis našim klientům, Pracovat s bankovními systémy a aplikacemi, Připravovat potřebné dokumenty , Sdílet své zkušenosti s kolegy, , BEZ ČEHO SE NEOBEJDETE, Minimálně SŠ vzdělání s maturitou, Znalosti práce na počítači, Předložení výpisu z rejstříku trestů při nástupu, , CO VÁM NABÍDNEME, Rozmanité benefity – sami si zvolíte na co Vám přispějeme (může to být příspěvek na stravování, penzijní pojištění, volnočasové aktivity a mnoho dalšího), Kromě pěti dalších dní dovolené nad rámec zákona i další dny volna navíc, třeba když se necítíte fit , Příležitost k růstu s možností vypracování se na manažera nebo specialistu, Podporu ve Vašem vzdělávání od prvního dne, , Pozn. Výše finančního ohodnocení se odvíjí od plnění plánů a délky úvazku. Pracoviště: Moneta money bank a.s. - jičín, žižkovo náměstí 4, Žižkovo náměstí, č.p. 4, 506 01 Jičín 1. Informace: , .

Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč

Obsluha strojů na úpravu vláken, dopřádání a navíjení příze a nití OBSLUHA DOPŘÁDACÍCH STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 27200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: OBSLUHA DOPŘÁDACÍCH STROJŮ - pracoviště Miletín., Pro osobní projednání je nutno se vždy nejprve telefonicky domluvit!, V případě zájmu volejte nejpozději do 15:30 hod na tel.: +420 493 653 115 Ing. Polášková nebo pište na e-mail: prace@zks-miltex.cz., Požadujeme min. základní vzdělání, zdravotní způsobilost - 12ti hodinový směnný provoz - noční směny, manuální zručnost, jedná se o hlučné a prašné pracovní prostředí, pracovní doba 6.00-18.00 hod a 18.00-6.00 hod., Nabízíme možnost zaškolení, nástupní plat 13 500,-Kč po zapracování až 27 200,-Kč, pracovní poměr na dobu určitou - 6 měsíců s možností prodloužení, po zapracování na dobu neurčitou, vhodné i pro absolventy, občany EU a cizince na pracovní povolení.. Pracoviště: Zks miltex s.r.o., Lhotova, č.p. 252, 507 71 Miletín. Informace: Květa Polášková, +420 493 653 115.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Logistik/-čka, skladník/-ice - doporučenky je možné projednat každé pondělí a středu od 13,00 do 14,00. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pro divizi strojíren hledáme šikovné a pracovité kandidáty/-ky na pozici , , * * * SKLADNÍK/-ice, LOGISTIK/čka * * *, , Požadujeme: vyučení, praxi s obsluhou VZV a s prací na PC, , Vaší hlavní pracovní náplní bude:, * samostatné vedení skladové evidence v PC, optimální uspořádání skladu ( přiřazení skladového místa ) , * včasné a přesné provádění skladových pohybů, * manipulace se skladovými položkami pomocí vysokozdvižného vozíku, * vychystávání vyráběných položek a jejich výdej pro jednotlivé montážní operace a svařovnu, , , Nabízíme: , * práci v jednosměnném pracovním režimu, * solidní finanční ohodnocení a další benefity (dotované stravování, dovolená nad rámec ZP, penzijní připojištění, atd.). Pracoviště: Seco industries, s.r.o. - jičín, Jungmannova, č.p. 11, 506 01 Jičín 1. Informace: Blanka Mašková, +420 493 500 700.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Střet nákladního automobilu s cyklistkou si vyžádal zranění

Řidič náklaďáku se střetl s cyklistkou

Biatlonistka Gabriela Koukalová.
15

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Současné mrazivé počasí úrodu jablek neohrozí

Jičínsko - Současné mrazy by neměly ovocným stromům uškodit. Chladný březen naopak ovocnáři vítají.

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 20. února 2018.

Čtenáři, zahrajte si o sud piva a televizor

Jičínsko - Populární tipovací soutěž Deníku Tip liga se opět rozbíhá. Čtenáři, tipujte výsledky okresních fotbalových zápasů a vyhrajte zajímavé ceny.

Sokolové slaví postup do Final Four

Nová Paka - Basketbalisté Nové Paky potvrdili roli favorita a ve čtvrtfinále východočeské ligy porazili Turnov jasně 2:0 na zápasy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT