„Sice je určen 15. prosinec jako datum, kdy je možné ještě podat přihlášku, ale vezmeme do soutěže i dívky, které ji podají o den dva později. Jen si musí rychle vyzvednout v kanceláři Kulturního domu na Husově ulici formulář, správně ho vyplnit a tam zase odevzdat,“ sdělila Doris Popeláková, jedna ze tří žen, které v Jičíně populární akci organizují.

Dlužno říci, že v úzké spolupráci a za podpory města a jeho starosty ing. Martina Puše, který každoročně přebírá nad soutěží záštitu. Tři nejlepší dívky postoupí do oblastního kola, které se bude letos konat v dubnu ve Slaném, a vítězky oblastních kol se objeví na finále opět v Jičíně. Základní kolo se uskuteční již 26. ledna od 14 hodin na scéně Masarykova divadla v Jičíně.

Porota

Soutěžící bude posuzovat odborná porota, v níž mimo jiné zasedne uznávaný choreograf Richard Hess. V doprovodném programu zazpívají Bára Zemanová, Leona Černá či Julian Záhorovský, zatančí skupina JAD COMPANY. Na nejlepší z dívek čeká množství cen, mezi kterými nechybí snowboard.

Bývalá vítězka Dívky roku a dnes studentka a choreografka Kristýna Sklenářová na základě vlastní zkušeností dívkám radí: „Odhoďte trému, tu nechte doma. Stačí, když jste trochu zručné, máte rády aerobik, nacvičíte něco do volné disciplíny a zvládnete rozhovor s moderátory. Zbytek už je o štěstí.“ Lednové kolo bude moderovat, ostatně již tradičně, osvědčená herecká dvojice Jana Plodková a Jiří Mádle.