Oba organizátoři, Štěpán Zajíček a Radek Veselý, situaci ustáli a koncert proběhl ke spokojenosti jak publika, které zcela zaplnilo koncertní sál, tak muzikantů. Ti si naříkali pouze na nedobrou akustiku.
„Jsme fandové jazzu a blues a tím, že pořádáme tyto koncerty, vrháme se částečně do finanční nejistoty. Nikdo neodhadne, jaká bude navštěvnost a zda budeme nuceni kapely dotovat z naší podnikatelské činnosti. Ale tato muzika zde chybí, a tak to děláme nejen pro lidi, kteří rádi blues a jazz poslouchají, ale i pro sebe,“ uvedli unisono oba muži.

Sobota bluesová

V sobotu 11. srpna se od 18 hodin představí na zámeckém nádvoří špičková slovenská bluesová kapela Bluesweiser, která funguje již od roku 1986. Odborníci ji považují za nejlepší slovenskou bluesovou formaci. Po ní nastoupí David Murphy Band, který hraje moderní americké blues. Repertoár této skupiny je širší a přesahuje blues. Můžeme slyšet věci inspirované funkem, swingem i soulem. Kapela se nebrání zdravé show s nádechem nostalgické elegance.
Organizátoři přislíbili pro případ nejistého počasí část nádvoří zastřešit. Vstupné na minifestival je 150 korun.

Podrobný program

Bluesový festivalem na velkém nádvoří Jičínského zámku.

BLUESWEISER

Dura Turev – zpěv, el. kytara, Pavel Doležal - saxofon, Ivan Tomovič – el. kytara, Viktor Hidveghy – bass, Marek Rusek – bicí

Špičková slovenská bluesová kapela hrající dravé blues funky, shuffle a boogie prvky. Skladby vynikají muzikální hravostí a hudební invencí. Kapela hraje již od roku 1986, je častým hostem na domácích a mezinárodních festivalech, vyhýbá se hraní „cover“ verzí známých bluesových skladeb a zpívá slovensky a anglicky. Již několik let je hodnocena jako nejlepší bluesová kapela na Slovensku.

Hosté: Peter „Bonzo“ Radványi je jedním zpředních bluesových hráčů na resofonickou kytaru. Vloni zaujal na bluesovém festivalu vTchajwanu a jeho vystoupení jej pasovalo na bluesmana snejexotičtější hráčskou zkušeností.

Erich „Boboš“ Procházka je nejuznávanější hráč na foukací harmoniku na území bývalého Československa a vzbuzuje velký respekt u nejlepších evropských hráčů na tento nástroj. Je rovněž velmi vyhledávaný studiový hráč o čemž svědčí spolupráce na více jak 100 žánrově různorodých projektech.

David Murphy Band

David Murphy – kytara, zpěv, Ivana Novotná – fouk. harm., zpěv, Zdeněk Pospíšil – bicí, zpěv, Jan Drašar – bass, zpěv, Pavel Skala – klávesy, František Shejbal – trubka, Robert Mitrenga – saxofon

Hraje moderní americké blues stejně jako soul a funk. Repertoár se pohybuje od chraplavého „roadhouse“ blues Stevie Ray Vaughana, Fredy Kinga a Delberta Mc Clintona ksametovému sofistikovanému chicagskému stylu B.B.Kinga, Jamese Cottona a Buddy Guye. DMB, však přesahuje hranice blues, protože zahrnuje do repertoáru skladby Jamese Browna, Maceo Parkera a Red Hot Chili Peppers inspirované funkem, swingem a soulem. A protože blues není jenom o „mizérii dobrého člověka“ ale také o oslavě života, přistupuje kapela ke svým koncertům sjistou dávkou show a nostalgickou elegancí.

Sobota 11.8.2007 od 18.00 do 23.00 – nádvoří zámku Jičín. Vstupné 150 Kč, Občerstvení zajištěno! info tel.: 777295901. Předprodej MIC – Valdštejnovo nám. Jičín a prodej vín a destilátů Palackého ul. Jičín. Pro případ nepřízně počasí bude část nádvoří zastřešena. Partneři koncertu: www.restauracenaletne.cz, Cafe Restaurant La Scala Palackého ul. Jičín, RAPA-DOG s.r.o. Velkoobchod krmiv, Víno a destiláty Palackého u. Jičín.