Kateřina Krausová ke vzniku výstavy uvedla: „Jsme všechny členky skupiny Neprůbojní, scházíme se na plenérech a protože jsme neprůbojní, nikam nechodíme, nikam se netlačíme, jenom ležímě někde v plenéru, kde si jen tak čmáráme a hodně povídáme. A tak slovo dalo slovo a zjistily jsme, že máme hodně společného – všechny tři jsme učitelky výtvarné výchovy, kterou chceme vyučovat tak, abychom z toho měly radost a tu přenesly vedle inspirace všem ostatním. A tak jsme se zamýšlely i nad tím, jestli existuje ženské umění. Určitě existuje a je s ním spjato i místo, kde žena žije – domov, byt, pokojíček, který si opečovává, řídí, odehrává se tu všechno podle jejich představ. Proto jsme k našim obrazům přiřadily věci nám blízké – vlastní děti, šaty, touhy, drobnosti, které milujeme.“

Kateřinin pokojíček je růžový, je to barva, která se prý tváří nevinně, ale ve skutečnosti je sexy, je v ní bílá nevinnost a červená energie. „Má tajemství, je holčičí a já jsem vlastně holčičí až dospělá,“ přiznává Kateřina.

Sochař Pavel Doskočil, který výstavu uvedl, přiřkl Kateřině Krausové a jejím obrazům punc živelnosti, Blance Bihelerové a zejména jejím zajímavým kolážím tajemno a Janu Hasmanovou vidí jako realistickou výtvarnici. Kouzelná expozice, ze které čiší ženskost, je k vidění do 12.dubna.