Vévoda přijel včera, kdy provedl vizitaci základních i mateřských škol, zavítal i do volební místnosti okrsku č. 3. Nechápal, že když je pánem v celé říši, koho to tu vlastně volí.

 Dnešní program bude uveden v 8.30 hodin v lodžii verbováním I. jičínského dobrovolnického pluku, v 9.10 hodin se odsud Albrecht z Valdštejna a jeho družina vydají do Jičína.

 Na Valdštejnově náměstí je připraveno bohaté dění od 9 do 18 hodin, představí se v něm základní umělecká škola, těšit se můžete na vojenské ležení, mušketýry, kumštýře, muzikanty, řemeslníky, kejklíře, historické tržiště, kuchyni ad.

 V 10 hodin vévodu přivítají současní představitelé Jičína. V synagoze se bude ve 13 a 17 hodin hovořit o vévodově finančníkovi Jakobu Baševi.
 Chůdové představení divadla Cirkus Žebřík je připraveno na 13. hodinu. Ve 14 hodin bude slavnostně předána rekonstruovaná zámecká zahrada. Ve 14.30 a 16.30 hodin dojde na přehlídku jednotlivých oddílů valdštejnských vojsk a kontrolu ležení.

 Kramářské písně aneb divadelní představení v podání Cirkusu Žebřík vás pobaví v 15.30 hodin.

 V 18 hodin začíná hudební vystoupení zástupců německého partnerského města Erbach.

 Večer se ve 20.45 hodin u kasáren začne shromažďovat večerní pochodňový průvod, který se vydá na Valdštejnovo náměstí, kde kromě ohňové show bude čekat na Albrechta z Valdštejna obří loutka Smrti.

 O tečku za velkolepým programem se postará ve 21.30 hodin na nádvoří zámku koncert historické skupiny Paduana Hispanica. ⋌(iva)