I když počasí bylo vrtkavé, program byl bohatě naplněn. Při cestě k cíli jsme navštívili Svatý kopeček u Olomouce s jeho krásnou bazilikou. Po obědě jsme pak v odpoledních hodinách dorazili do cíle naší cesty v Horní Bečvě, do hotelu Mesit, který se stal naším azylem na následujích pět dní.

Prošli jsme hřebenem Beskyd, od Pousteven přes sochu Radegasta na vrchol Radhoště, vystoupali na Štramberskou Trúbu a ochutnali místní specialitu „Štramberské uši“.¨¨

V dalších dnech jsme si prohlédli muzeum Tatra v Kopřivnici, expozici Dany a Emila Zátopkových, hrad Hukvaldy i památník Leoše Janáčka.

Závěrem našeho turistického snažení jsme zdolali i nejvyšší vrchol Beskyd – Lysou horu, která nás přivítala hustou mlhou, takže slibované daleké rozhledy se nekonaly. Občerstvení v místní horské chatě však všem opět napravilo náladu.

Naše vrcholové družstvo jedenácti statečných dokonce vyšláplo pěšky dolů do Ostravice, kde už svítilo sluníčko a čekal náš zájezdový autobus.
Večer v hotelu jsme vše zhodnotili, řádně provětrali plíce zpěvem a každý z padesáti účastníků obdržel diplom s medailí.

Na zpáteční cestě do Jičína jsme se poklonili památce Charlotte Masarykové v Hutisku. Poslední zastávkou byla prohlídka Lipníku nad Bečvou, kde jsme nejvíce obdivovali „střešní zahradu“ v zámeckém areálu, a pak už hurá domů.

Zájezd se vydařil, zážitků bylo mnoho a každý bude mít na co vzpomínat.

Už teď přemýšlíme, kam se vypravíme příští rok na 10. jubilejní turistický výlet. Jana Podlipná