Tu v konečném součtu hlasů uhájila a postoupila do velkého finále tří kapel, které se uskuteční příští rok.

V lednu 2009 odstartovala soutěž na podporu mladých kapel nemajících smlouvy s velkými společnostmi. Každý měsíc se odehrálo jedno zahajovací kolo, z něhož vítěz postoupil do tzv. malého finále a odnesl si do něho získané hlasy od v sále přítomných návštěvníků. Zástupce Jičínska KILLERPANDA tehdy vyhrála lednové kolo a čekala na své další soupeře. Těmi se nakonec stali CRAZY ÁŇA a dívčí kapela K2 z Hradce Králové. Rock Café se však bohužel muselo s hraním rozloučit a po četných stížnostech nájemníků na hlučnost bylo nakonec zakázáno v klubu hrát.

Místo zrušení hudebních akcí v klubu se ale začalo pracovat na dokonalém odhlučnění suterénního prostoru. V sobotu 24. dubna 2010 mohla tedy soutěž pokračovat tam, kde v loňském roce začala, a to prvním malým finále mezi zmíněnými interprety. Pro stále probíhající rekonstrukci dolních prostor byli účinkující nuceni hrát v menším sále určeném pro akustické koncerty a divadelní představení. Každý měl na projev třicet minut a osobně přítomní diváci mohli v průběhu hlasovat pro své oblíbence.

Mladíci z KILLERPANDY nastupovali jako první a ihned potvrdili pozici lídra tohoto malého finále. Dočkali se zaslouženého velkého aplausu a zbývalo jim pouze čekat na nejbližšího konkurenta CRAZY ÁŇU, která zaostávala z původního kola o pouhých šest hlasů. Emotivním projevem, nadšením do hraní a talentem zapůsobili Matěj Čejchan (kytara, zpěv), Tomáš Sezima (baskytara) a Michal Košťák (bicí) na pražskou i mimopražskou slezinu. První pozici nakonec uhájili a podle místních přítomných zaslouženě postoupili do velkého finále, které se uskuteční 6. ledna 2011 opět v Rock Café. Soupeři zatím nejsou známi.

Jičín byl tedy z hudebního hlediska výborně reprezentován kapelou, která vznikla v roce 2007 původně pouze jako nadšenecký projekt na poli funky-crossover. Po personálních změnách nakonec zůstali členové tři a občas hostující zpěvák Hynek Dvořáček, který byl v Rock Café rovněž přítomen. Velká gratulace směřuje uskupení jménem KILLERPANDA především za to, že uspělo v Praze – ráji hudebních příležitostí.

Jičínští je budou moci nejdříve a nejblíže vidět na těchto koncertech:
7.5. v Robousích u Jičína
12.6. ve Valdštejnské lodžii v rámci pátého ročníku hudebního festivalu Majáles
Jejich tvorbu je možné zdarma slyšet na: http://www.bandzone.cz/killerpanda
Michal Petrgál