Již třetím rokem si můžeme díky Biografu Český ráj vychutnat promítání pod širým nebem v krásném prostředí barokního letohrádku. Filmové večery odstartují již tento pátek. Diváci budou moci zavzpomínat na staré časy s filmem Obecná škola režiséra Jana Svěráka. V sobotní večer se pro změnu o zábavu postará kultovní rodinka Simpsonových.

O oblíbenosti venkovního promítání není pochyb, vždyť jen v loňském roce přišlo téměř 1500 návštěvníků.

Co stojí za velkou návštěvností letního kina? „Nikdy v Jičíně nebylo, zjistili jsme, že je tu díra, kterou je potřeba vyplnit, a spojení letního kina s Valdštejnskou lodžií se ukázalo jako perfektní. Pro letošní rok je hitem film Nezvratný osud 4, na který bychom rádi pozvali diváky. Běžně je promítán ve 3D. Nám se ho podařilo sehnat ve 2D, sice složitě, ale šlo to,“ uvedl vedoucí Biografu Český ráj Michal Miškovský.

Dalšími lákadly jsou filmy Mamma mia!, Trainspotting od Danyho Boyla, Líbáš jako Bůh, 2Bobule a divácky velice oblíbená klasika v podobě filmu Marečku podejte mi pero. S tímto filmem se můžete těšit i na vystoupení Jiřího Schmitzera, který zavzpomíná na zesnulého Ladislava Smoljaka.
„Doufáme, že v letošním roce bude přát počasí a diváků přijde více, nebo alespoň stejně jako loni,“ pevně věří Miškovský.

Vstupné činí 50 korun na filmové představení. Pokud se budete chtít vypravit na koncert Jiřího Schmitzera, který se uskuteční 6. srpna od 19:30, připravte si 150 korun.

O dalším promítání vás budeme průběžně informovat na stránkách Jičínského Deníku.⋌(eva)