Film bude promítat Biograf Český ráj v pondělí 9. listopadu, a to s účastí nejen Jany Plodkové, ale i režiséra Marka Najbrta, scenáristů Roberta Geislera a Benjamina Tučka, producenta Milana Kuchynky a dalších členů filmového štábu.

Jak se s těmito lidmi spolupracovalo, se redakce zeptala přímo Jany Plodkové: „To se ani nedá hodnotit, jaký to byl zážitek. Byla to jedna obrovská vlna radosti,“ řekla Deníku herečka z Jičína.

Ve snímku Protektor představuje herečku Hanu s židovským původem. Rok 1938 ale židům nepřeje, a tak se dostává na společenské dno. V hlavní roli s ní hraje Marek Daniel rozhlasového reportéra, který chce zachránit život své ženy, a tak se stane hlasem německé propagandy.

Jak celý příběh o dvou lidech vedoucích ve válce svoji osobní bitvu za život a lásku dopadne, se dozví návštěvníci kina 9. listopadu ve 20 hodin. S představitelkou Hany a dalšími budou moci diskutovat o filmu po jeho skončení přímo v kině. Vedoucí Biografu Český ráj Michal Miškovský slíbil, že Janu Plodkovou odmění. „Dostane Jičínského Oskara, aby si vyzkoušela přebírání toho opravdového,“ vysvětlil s úsměvem.

Protektor odstartuje sérii akcí v rámci dvacátého výročí pádu komunismu. Návštěvníky kina čeká dobová výstava z Jičínska a další promítání. Například 11. listopadu od 20 hodin půjde film Ucho s Jiřinou Bohdalovou a Radkem Brzobohatým z roku 1970.

„Dále se budou promítat filmové týdeníky s ohlédnutím na deset dnů, které změnily naši zemi, ukončily vládu moci a podobně,“ dodal Michal Miškovský. Přímo 17. listopadu od 17.30 hodin bude uveden i dokument Něžná revoluce o době před dvaceti lety. Program naleznete na www.kzmj.cz.