Už její rodiče Marie a Josef Peškovi působili jako herci u společnosti Elišky Zöllnerové. Emu však od dětství vychovávali prarodiče v Jičíně, kde rovněž navštěvovala měšťanskou školu. Se svým manželem Ladislavem Pechem měla dceru, herečku Marii Pechovou – Waltrovou a syna Ladislava Pecha, kterého diváci znají pod jménem Ladislav Pešek.

Již odmalička tíhla Ema Pechová k divadlu. Nejenže lásku k tomuto oboru zdědila po rodičích, ale zasloužily se o ní i návštěvy představení společnosti Františka Pokorného, u které v květnu 1885 získala své první angažmá. S manželem, který byl také herec, přešla v září 1885 do divadla v Brně. Krátce působila v kočovné divadelní společnosti Františka Trnky. Na neuvěřitelných třicet pět let se její štací stal činoherní soubor Národního divadla v Brně, kde vystupovala se svým mužem a dalšími příbuznými do roku 1935.

Účinkovala například v Měsíci nad řekou, Posledním muži, Lucerně, Babičce a dalších. Byla rovněž známou pedagožkou na brněnské státní konzervatoři, kde učila 16 let. O skvělém herectví Emy Pechové vypovídá také řada ocenění a titulů, které získala, například Státní cena za herectví nebo a titul Zasloužilá umělkyně. Zemřela v Brně roku 1965 ve věku 96 let.