Hořické MOROKWENG vystřídali jičínští veteráni BLUDY. Pořadatel Miki se musel vypořádat s nepřízní počasí a problémy s elektřinou. Výpadek proudu způsobil zpoždění o více jak hodinu. Ani větrné poryvy však neodradily příznivce podzemní rockové scény, aby pod pódiem nepodpořili první vlaštovku POST-PUBESCENTOS.

Bigbítová kapela v čele s rapujícím Markem Vondrákem rozehřála publikum s hláškami jako „Vítej, vítej, jsi náš přítel.“ Jejich koncertní set byl mnohem lepší než v loňském roce a celkově hudba vyzněla pohodově a uvolněně. Dali vzpomenout na svou předešlou práci pod názvem RIBOFISH, případně předvedli cover verzi songu od kapely BEATSCREAM.

Se zkrácenou sestavou je vystřídali BLUDY, hrající svou hudbu již třináct let. Na svém kontě mají čtyři desky včetně zbrusu nové „Noční můry“, ze které zahráli několik pecek, a různá vítězství v hudebních soutěžích, přesto zůstávají věrni jičínskému okresu. První polovina setu se spoléhala na osvědčené hity, zatímco v druhé nastal čas pro experimentování. Psychedelické pasáže, vesmírný ruch zpětné vazby z kytary, introvertní texty a afektovaný zpěv Jany Martínkové.

Do světa vypustili nikdy předtím nehranou novinku „Igelity“, která vzbudila nemalý zájem v řadách kolegů-hudebníků, podobně jako závěrečná senzace „Mraky maličkostí“, která definitivně odehnala déšť.

Následující rockové trio METRO s vynikajícím bubeníkem Romanem Sklenářem, který aktuálně sedí za soupravou u známé české skupiny READY KIRKEN, nasadilo rychlejší a tvrdší tempo. Většina nových věcí oproti loňsku zahrála a pouze jedna, závěrečná, zůstala nedotčeným evergreenem koncertů. Z původně plánovaného pop-rocku se chlapci soustřeďují na rozpálení lidí na parketu a ukazují také odlišné postupy jako například změny tempa či jemné záseky tolik podobné metalcoru. Kytarového mága Matěje Čejchana skvěle doplňoval Josef Křeček na baskytaře. Stěží šlo uvěřit, že takovou energii na jevišti způsobují pouze tři lidé.

Když se setmělo, nastoupila alternativní crossoverová banda KILLERPANDA, které částečně vypomáhá jako pátý člen Hynek Dvořáček, zpěvák následující SATIRY REGULY a grindového uragánu AMOCLEN, a kde bubeníkem je pořadatel letošního ročníku Miki. Zazněly skladby z jediného dema, jež se rozhodli členové zadarmo rozdat každému, kdo o to požádal. Více jak dvě stovky lidí přihlížely snaze kapely udržet nastolené tempo. Stoupající hladina alkoholu v krvi způsobila pod pódiem doslova neudržitelnou mačkanici a přítomní tancující v několika případech neměli ani potuchy, na co že se to vlastně pohybují.

Na závěr vystoupila již zmíněná hardcorově-ironická formace SATIRA REGULA. Z jejich představení bohužel není reportáž k dispozici. Michal Petrgál