Včera se promítal horror Nezvratný osud 4, pátek bude patřit českému evergreenu Marečku, podejte mi pero a v sobotu se program uzavře dalším českým hitem 2Bobule.

 Před páteční projekcí čeká návštěvníky od půl deváté večer koncert jednoho z hlavních protagonistů legendárního „Marečka“ - herce a zpěváka Jiřího Schmitzera.

 Jak nás upozornil ředitel KZMJ Jičín, pokud by bylo v pátek nepříznivé počasí, přeloží koncert (i promítání filmu) do bia a posunou začátek na dvacátou hodinu večerní.

I v dalších týdnech můžete do unikátní památky na konci lipové aleje vyrazit za kulturou. Ve čtvrtek dvanáctého srpna se na pódiu v Čestném dvoře představí soubor s poněkud krkolomným názvem: Divadelní společnost Geisslers Hofcomedianten z Kuksu s inscenací Andromache. Netradiční antická love story o tom, co se stane, když se nový vládce Tróje osudově zamiluje do své otrokyně, začíná ve 20 hodin.

Zcela jiný žánr a také frontální útok na vaši bránici předvedou 18. srpna Komici s.r.o., tedy Miloš Knor, Petr Vydra a stále populárnější Ruda z Ostravy. Všichni tři se proslavili zejména díky pořadu HBO Na stojáka a také internetu, kde jsou jejich videa jedna z nejnavštěvovanějších. Prvně jmenovaný v současné době moderuje reality show Rande naslepo na jedné české televizi. Začátek je opět v osm hodin večer.

Zejména milovníkům dobrého pití a moravského folkloru je v sobotu dvacátého prvního srpna od 19 hodin vyhrazen večer s Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka spojený s ochutnávkou vín Vinařství Kořínek z Hnanic. Hlavním organizátorem této jistě příjemné akce bude jičínská vinotéka Mozaika.
Poslední srpnový víkend, konkrétně sobota dvacátého osmého, bude ve znamení končících prázdnin a hudebního stylu „Ska“. Společný koncert kapel Ska'n'daal a Skapollo pod příznačným názvem ZaSKAnčení prázdnin začíná ve 20 hodin.

Vstupenky na všechny akce jsou k dispozici v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí nebo přímo na místě, tedy u vchodu do čestného dvora Valdštejnské lodžie.