V současné době se stává skutečností to, v co asi nevěřil nikdo, včetně členů skupiny HOGO. Návrat na scénu. Muselo uběhnout 15 let, než se pánové z kdysi hodně známé kapely sešli a řekli si – jdeme do toho. Ukončení tak dobře rozjeté kariéry vlastně členové kapely nikdy nějak neventilovali, ale každý ví, že příčinou byla velká láska k alkoholu.

Prostě mistři promarněných šancí. Hráli na prestižních pódiích, natočili dvacetiminutový pořad pro jakési americké rádio, které si je vybralo jako reprezentanta české rockové scény na počátku devadesátých let. Pak přišla nabídka vyrazit do kolébky rocku Anglie. Ale v té době již kapelu obcházel duch zmaru, protože bohémský styl života vítězil. A tak ambice odplavaly na sudech piva.

Čas ale léčí a tihle tři bouřliváci se rozhodli svoji značku HOGO znovu oprášit. Takže dřevorubci, kteří se v minulosti rádi prezentovali motorovou pilou, jsou zde, aby rozjeli svoji tvrdou jízdu. Kdysi Jaromír Tůma napsal v Mladém světě, že dřevorubci z Nové Paky udělají v muzice pěknou paseku. Tak nyní mají reparát.

V sobotu 17. dubna v Nové Pace v P-Centru Militký v prostorách bývalé Velvety. Prý uslyšíme řadu starých pecek, ale bude i pár nových skladeb a budou vysekány z pořádně tvrdého kousku dřeva. Ostatně jak jinak u HOGA.

Nicméně nebudou na to sami. Na pódiu se potkají se Samhainem. To je naopak žhavá současnost. Tihle metaloví vlčáci, které poměrně nedávno odkojila jejich metal mamá a dala jim do vínku nové dost našlápnuté CD, se naučili za svoji krátkou kariéru dobře kousat.

A do třetice Etienne. Opět zkušená partička, která si svůj návrat dopřála před časem. Nenapravitelní rockoví písničkáři, kteří dělají, co je baví a z čeho mají radost. A je to cítit z každého tónu jejich čiré kytarové hudby. Kořen Etiennu je zapuštěn hodně hluboko v rockové půdě a zkušenosti jsou znát. Jedním slovem pohoda. Čeká nás krásný zážitek. Řádně nabroušená metal parta Samhain, průzračný Etienne a bouřliváci HOGO. ⋌Jirka Vrba a spol.

Snímky ve fotogalerii jsouz původní sestavy v době vzniku kapely; budeme-li mít aktuální fotky, zařadíme na web - a to je i výzva pro případné návštěvníky koncertu: pošlete třebas na reporter.jicinsky@denik.cz