Čtvrtý ročník byl slyšet. Návštěvníky i nově příchozí vábily zvony z celého okolí. Nejstarší z nich, pocházející z roku 1555, váží 450 kilogramů.

Zvonění přicházelo mimo jiné také z Vyskeře, Lomnice nebo Úbislavic. Město přivítalo také holandského sochaře Stefa Stokhofa de Jong a jeho manželku, výtvarnici Corry Oudyk z partnerského města Wijk bij Duurstede. Stef přislíbil na důkaz věčného přátelství Jičínu vytvořit sochařské dílo.

„Myšlenka vlády dětí nad městem je skvělá, máme z toho oba velmi silné a dobré pocity. U nás podobné akce neexistují,“ rozplýval se Stef.
Soubor Musica Bohemica pod vedením ředitele Jaroslava Krčka pracoval na přípravě festivalu společně s dětmi při ruční výrobě nástrojů. Svoje výtvory všichni předvedli na páteční výstavě a na následném koncertu, který se konal v deset hodin dopoledne.

Výjimečnými hosty čtvrtého ročníku byly děti z Bosny, které se do Jičína přijely podívat ze svých útočišť v Doksech a ve Stráži pod Ralskem. V humanitárních střediscích, která byla jejich domovem, si našly kamarády a naučily se výborně česky.

Na jičínském pódiu předvedly divákům skvělou spontánní show: „Když máš náladu, tak zavolej hop hej…“⋌(bar)