V pátek se pak jeho vedení sešlo se zástupci občanského sdružení Kintari, které v místním K – klubu na náměstí pořádalo Indonéský večer. Na pomoci zejména dětem spolupracuje sdružení s indonéským velvyslanectvím.

„Vidět děti, které nikdy neměly boty, natož nějakou hračku, děti čekající na zázrak uzdravení bez léků a lékaře, bylo pro každého silným zážitkem a přinutilo nás přinejmenším k zamyšlení. Polorozpadlá škola pro tři stovky kluků a děvčat bez školních pomůcek, hygienického zázemí a bez vody vrátila všechny přítomné o několik století zpět,“ uvedl starosta Martin Puš a dodal, že věci v kontejneru jsou zásluhou především Jičíňáků.

„Jsem rád, že i u nás máme mnoho občanů, kteří mají srdce na správném místě a nečekají, až je někdo k něčemu vyzve. Radost, kterou udělali dětem v daleké Indonésii, je pro ně určitě velkou odměnou.“ řekl.

Na páteční akci návštěvníci přispěli na vybudování hygienického zařízení ve škole na ostrově Lombok zakoupením vstupenky, šperku nebo upomínkových předmětů.

„Vybralo se osm tisíc korun, což jsou zhruba čtyři miliony rupií. Třeba pytel cementu tam stojí 50 tisíc rupií,“ řekla Jana Vozábová, zakladatelka sdružení.