Vždycky se musela utkávat s různou kvalitou amatérských zpěváků, nevyvážeností jednotlivých hlasů, organizačními problémy a vždy tyto záležitosti ustála se ctí a noblesou dámy.

Stále je oporou všem svým vokalistům, protože sama byla výtečnou pěvkyní a ví, co tato řehole znamená. Sbor Foerster v jehož čele Ivana Hanzlová stojí zcela vyprodal kapacitu Porotního sálu.
„Byl to nádherný koncert a byl jsem rád, že jsem nezaváhal a šel si ten vynikající ansámbl poslechnout,“ uvedl následující den místostarosta města Ladislav Brykner.

V dobře vybraném repertoáru se zaskvěl soprán Ivany Záveské, všichni sólisté byli ve výtečné formě, ale přece jen, potlesk patřil především jubilující Ivaně Hanzlové. Pouze pěvci viděli jak sbormistryně vede svůj kolektiv nejen dirigentskými gesty, ale i grimasami, celým tělem se snaží dopomoci k co nejlepšímu uměleckému výkonu. Je dobře, že starosta Martin Puš přijal záštitu nad koncertem. V tomto případě vsadil na jistotu. Zajímavé bylo sledovat i mladé posluchače, kteří neoplývají zrovna láskou k podobným uměleckým disciplínám, jak nakonec aplaudovali a slibovali, že si podobný zážitek nenechají příště ujít.

Ivana Hanzlová se chce vzdát vedení sboru, má k tomu své důvody, Foerster bude jistě fungovat i pod jiným dirigentem, ale již to nebude „ten Foerster“ jaký je pouze s paní sbormistryní v čele.