Jen rok uplynul od působení Jaroslava Veselého jako předsedy správní rady Nadačního fondu Jičín – město pohádky (NF) a už jsou tu změny. Na jeho místo nastoupil Michal Mládek z Hořic, a tak jubilejní 20. ročník festivalu Jičín – město pohádky bude probíhat pod jeho taktovkou.

„Vzhledem k historické tradici festivalu a krátké době, která doposud uplynula od počátku výkonu mé funkce, nemohu jinak, než ctít zavedené principy. Budoucí vývoj ukážou až výsledky příštích jednání správní rady nadačního fondu a města Jičín,“ vysvětlil nový předseda správní rady NF Michal Mládek.

Jaroslav Veselý odešel dobrovolně

Předsednické křeslo opustil Jaroslav Veselý dobrovolně, sám ale důvody sdělit nechtěl: „Jsou to vnitřní záležitosti nadačního fondu. Odešel jsem podle zákona o nadacích,“ uvedl. Nový „pohádkový vládce“ už se byl představit na jičínské radnici, kde doufají, že Michal Mládek bude pokračovat ve šlépějích bývalé hlavy správní rady NF.

„Doufám, že se nic nezmění poté, co Veselý odešel. S jeho prací jsme byli spokojeni, stejně jako s dobrou komunikací,“ řekl místostarosta Jičína Ladislav Brykner. Podle něj byli Jičínští překvapeni, že do čela pohádky půjde Hořičák, ale Mládek provedl festivalu v minulosti audit a má k němu vřelý vztah.