Sedmého až jedenáctého září vás zveme na slavnost do pohádkového města, na cesty i necesty lesa Řáholce. Dramaturgickou vizi programu letošního ročníku festivalu JMP ovlivnily dvě základní skutečnosti. Jednak zcela neopomenutelné 100. výročí narození Václava Čtvrtka a pak téma festivalu, kterým je letos tanec a pohyb.

V rámci důstojného vzpomenutí spisovatelova výročí se v pátek 9. září v 18.30 v chrámu sv. Jakuba uskuteční slavnostní koncert. Spolu s Komorním smyčcovým orchestrem Musici Moraviae vystoupí nejvýraznější mladý český houslista Pavel Šporcl. Ve čtvrtek (8.9) v 18. h. zveme do Jezuitské koleje na koncert Radima Hladíka a skupiny Blue Effect, jehož součástí bude křest knihy o Rumcajsovi z nakladatelství Fragment.

V rámci tanečního pohádkování aktuálně nabízím světově proslulý divadelní hit - představení Divadla Ungelt Šest tanečních hodin v šesti týdnech, a to ve středu (7.9.) ve 20 hodin v Masarykově divadle. Hrají a tančí Chantal Poullain a Pavel Kříž, čerstvý vítěz Star Dance 2010.

Vstupenky na všechny uvedené pořady jsou v předprodeji v MIC Jičín. V závěru si ještě dovoluji upozornit na novinku, kterou bude tančírna v šapitó, umístěná Na Tobolce u Cidliny. Zastavte se na večerní taneček při příjemné muzice. Více na www.pohadka.cz ⋌ Věra Rychterová