Příprava celostátního je natolik náročná nejen organizačně i finančně, že uspořádat dvoje klání během několika měsíců je nad síly snad každého organizátora. Přesto místní dívky ve věku od 13 do 15 let nemusely zoufat. Pokud klikly na www.divkaroku.cz, tak mezi aktualitami našly odkaz na seznam devětadvaceti míst, kde se základní kola konají, včetně kontaktů.

Propozice soutěže umožňují, aby se zájemkyně přihlásily prakticky kdekoliv. V dubnu až květnu proběhne šest oblastních kol, na nichž budou vybrány dívky, které se zúčastní finále v Jičíně.
Jičínské finále

To se bude konat 20. června v Masarykově divadle v Jičíně. Letošní jubilejní dvacátý ročník má nepsané motto: Musíme si pomáhat. Dvanáct finalistek sice čekají běžné disciplíny a náročný boj o korunky vítězek, ale hlavně spolupráce s fotografkou Irenou Moore. Ta by ráda u nás zopakovala svůj úspěšný pokus z Hongkongu, kdy dražbou svých fotografií pomohla hladovějícím dětem v Kambodži. Kalendáře s loňskými finalistkami a zarámované fotografie dívek by v dražbě měly přinést peníze, které by pomohly dvěma vesničkám SOS v Česku. I nové finalistky by čekala zajímavá zkušenost a možnost v dalším roce pomoci charitě.

Návštěva vesniček a předání šeků bude další povinnost dívek finálového klání. Svou činností pomohou těm, kteří potřebují, a samy dívky získají zkušenost, která jim může pozměnit hodnotová kritéria.

Nový James Bond

Deník jako první získal informaci, že v roli slavného agenta 007 Jamese Bonda se 20. června představí herec a tradiční moderátor jičínských soutěžních večerů Jirka Mádl.

„Příslib máme, a i kdyby byl v Americe, tak pro něho pošleme,“ prozradila jedna z organizátorek Doris Popeláková. S Mádlem vytvořila výtečnou moderátorskou dvojici brněnská herečka Jana Plodková, a tak tomu bude i letos v Jičíně.Je na co se těšit.