Není to tak dávno, co byl z rozhodnutí místního zastupitelstva a vedení města zakoupen do Porotního sálu jičínského zámku jedinečný koncertní klavír MISTRAL královéhradecké značky PETROF. Tento instrumentální klenot byl získán díky prostředkům získaných z daní jičínských poplatníků – čili z peněz nás všech, proto chceme nabídnout VŠEM, KDO UMÍ jen trošičku HRÁT a chtějí si na tento úžasný nástroj „brnknout", příležitost splnit si tento sen…

Nebo se k nám přidejte z patriotismu – proslavme Jičín a získejme zápis do České knihy rekordů, kterou vydává známá pelhřimovská agentura Dobrý den! Podmínky rekordu jsou dané: při střídání hráčů na jednom klavíru bude třeba překonat čas 15 hodin nebo počet 345 lidí!

Anebo prostě přijďte podpořit své děti, vnoučata, neteře, synovce, své blízké či známé a věřte, že si nebudeme hrát na velké umění. Hrát se bude všechno – od písničky Skákal pes či Prší, prší, přes modernu, folk, pop, rock, jazz až po koncertní kusy – a to vše v uvolněné a pohodové atmosféře.

Přihlášky lze získat v jičínské ZUŠ, nebo stáhnout na www.zusjicin.cz, kde najdete i podrobnější informace. Uzávěrka přihlášek je 1. května.

Přátelé, neváhejme, zahoďme trému a pojďme ukázat, co v nás je! Mistrál čeká!    Katarína Kalvodová