Navíc je zde dost místa pro šatny soutěžících, profesionály i porotu. Na druhou stranu se domnívám, že vzhledem k tomu, že se sem sjely ženy pomalu z celé republiky a Slovenska, nemůže taková nenásilná propagace školy a samotného města škodit,“ uvedla organizátorka Ivana Knězáčková.

Letošní ročník soutěže s oficiálním názvem MISS BELLY DANCE byl rozšířen o kategorii „baby“ pro dívky od 7 do 11 let. „Vysvětlení je prosté, maminky, které se samy soutěže zúčastnily nebo i nadále účastní mají dcerky a ty to chtěly zkusit po nich. Proto tato kategorie.“
Ze sedmadvaceti se do finále probojovalo 21 účastnic včetně jednoho chlapce. V kategorii nejmladších zvítězila Sára Juricová, mezi lady Jana Nývltová.

A proč je vlastně soutěž v orientálním tanci pořádána? I na to nejlépe odpověděla Ivana Knězáčková, tanečnice a lektorka: “Mezi ženami, jež navštěvují hodiny orientálního tance se najdou i ty, které se chtějí tomuto pohybu věnovat nejen jako prostředku k dosažení pružného těla a ladných pohybů, ale mají chuť vyniknout, dosáhnout větší dokonalosti a obdivu. Především pro ně soutěž organizuji.“

Postup do finále umožnil účastnicím ukázat svoji dovednost a výhra je jim zadostiučiněním a velkou motivací do budoucna. Z některých se stávají profesionální tanečnice, které jsou ozdobou různých kulturních akcí, a jejich bravurně zvládnutá technika a procítěný taneční projev je požitkem pro oko diváka. Tato soutěž je ojedinělá v tom, že neklade žádnou mez týkající se věku účastnic, dává prostor všem ženám, které mají chuť se naplno věnovat své zálibě. Splní se jim věčný sen malých děvčátek - stát se princeznami.

„Mým cílem je motivovat ženy pro tento druh pohybu, pomoci jim zlepšit psychiku i zdraví a zpříjemňovat jejich volné chvíle touto krásnou pohybovou aktivitou,“ dodala Ivana Knězáčková.

V nabitém více jak tříhodinovém programu byl prostor i pro vystoupení profesionálních tanečnic a skupin. Kromě ocenění tanečních výkonů hodnotila odborná porota i kostýmy, rekvizity a fotografie, které byly součástí přihlášek.