V 10 hodin vás zveme na komentovanou prohlídku židovského hřbitova v Sedličkách u Jičína. Výklad bude tentokrát zaměřen na náhrobní symboliku a provázet vás bude, stejně jako v letech minulých, hebraistka PhDr. Jindřiška Kracíková, Ph.D. Sraz je na konci lipové aleje při vstupu do Libosadu, vstup je volný.

V 15 hodin začne v synagoze v Jičíně komponovaný pořad „Poetický svět Jehudy al-Charízího“, který představí básnickou tvorbu jednoho z nejvýraznějších židovských básníků a překladatelů muslimského Španělska. Makámy - veršované povídky Jehudy al-Charízího přeložila a přebásnila dr. Jindřiška Kracíková, pro poslech je nastudovali Hana Kofránková, Jiří Hanák a Hanuš Bor, v režii Hany Kofránkové. Vstup je 80 Kč, počet míst je omezen kapacitou synagogy.

V 18 hodin potom v jičínské synagoze začne koncert nazvaný „Stromy pláčou“. Do hudebního světa sefardských židů nás přenese nejznámější propagátorka tohoto umění u nás, mezzosopranistka Jana Lewitová spolu s houslistkou a zpěvačkou Agnes Kutas. Vstup je 80 Kč, počet míst je omezen kapacitou synagogy. Těšíme se na setkání s vámi!⋌ Pavel Kracík