Filmové překvapení

Máte chuť jít do kina, ale nemůžete se rozhodnout, jaký film zvolit? V novopackém kině ve středu od 17.30 a od 20 hodin vyberou za vás. Vstupné zaplatíte až při odchodu a jen takové, jaké si film podle vás zaslouží. Nechte se překvapit.

Velikonoce v muzeu

Rodiče s dětmi mohou ještě ve středu mezi 10. a 16. hodinou navštívit velikonoční tvůrčí dílny v jičínském muzeu. Budou se zdobit perníčky, vyzkoušíte voskovou batiku nebo třeba výrobu ozdoby ze slaného těsta.

Poznávání Boha

V každém člověku je ukrytá touha po poznání Boha. Ta ho neustále vede, popouzí a nutí, aby hledal. Často se toto hledání obrátí jen k hmotnému, a tak se stane, že hromaděním majetku, penězi, zážitky, sportem či jinými věcmi se snažíme tuto touhu naplnit. Přesto však i uprostřed veškerého blahobytu cítíme, že nám něco v životě chybí. To „něco“ je pravé poznání Boha. Člověk nemá možnost osobně Boha poznat, je však vybaven schopností poznat ho v jeho díle. Přednáška psychoterapeuta Pavla Kalpakcise je na programu ve středu od 18 hodin v jičínském K-klubu.