Zavzpomínal nejen na zážitky, ale komentoval i svoje zaměstnání například jako redaktor časopisu Květy v 70. letech. Měl možnost navštívit mnohé země světa, rád ale vzpomíná i na Svatojánský Újezd a Lázně Bělohrad, kde vyučoval.

„Na určité oblasti je člověk stále vázán, přestože nejsem přímo železnický rodák – narodil jsem se v Jičíně,“ infomuje o svém vztahu k městečku u Jičína.

Vzpomněl například na místního mlynáře Fidrmuce, který jako jeden z prvních zde vlastnil automobil, i jeho klasické průpovídky při nákupu benzinu, které by přesně v tomtéž znění šly s ohledem na ceny této pohonné hmoty uplatnit i dnes.

Přítomní kladli spisovateli různé dotazy nebo připomínali příhody z mládí jako například ing. Jaroslav Kaplan z Lomnice nad Popelkou, spolužák z gymnázia a pozdější svědek na Rudolfově svatbě.
Spisovatel komentoval i svoji současnou tvorbu, ve které neustává. „Lidé však stále méně čtou, příčin je jistě několik. V každém případě dávají přednost četbě kratších útvarů. Vychází velké množství časopisů a denně zhruba dvě stovky titulů z překladové literatury,“ zdůvodňuje současné (ne)čtenářské trendy.

Na příští setkání s přáteli v Železnici přislíbil spisovatel přijet i s manželkou Jarkou, o bližším termínu budeme jistě naše čtenář aktuálně informovat.

A jaký je způsob tvorby oblíbeného autora? Více se dozvíte z videoukázek a snímků připojených k tomuto článku.