Dospělí si určitě nějakou zábavu najdou, ale horší je to s dětmi. Pokud už nevíte, jak je zabavit, vydejte se s nimi do pohádky. Hrad a zámek ve Starých Hradech má totiž od neděle 25. prosince do pondělí 2. ledna 2012 denně otevřeno od 10. do 17.00 hodin.

Ochutnejte atmosféru vánoční pohádkové prohlídky. Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede opravdová čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Zažijete Vánoce našich prababiček a v pohádce tu na vás čeká nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů. K tomu všemu uvidíte Dračí čarodějné pohádkové prohlídky: Pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku!

Na hradě se usídlili draci - skalní, ohnivý, vodní, lesní, noční, bahenní, písečný, sněžný, hromový, zlatý, sklepní drak a mnoho pohádkových bytostí, strašidel a skřítků z pohádek čaroděje Archibalda I. Můžete navštívit i další okruh - Zámecké pohádkové sklepení. Zábava, soutěže, hry a překvapení tu jsou nachystány jak pro děti, tak i dospělé.