Občanské sdružení Přátelé Šolcova statku spolu s majitelem objektu Janem Samšiňákem připravili pro veřejnost skutečné kulturní „lahůdky“.

Sochař Petr Kavan překvapuje svou jedinečnou invencí, a tak na loňskou úspěšnou expozici objektů a soch v lapidáriu návaže ve stejném duchu. Představí novou kolekci. Odhalení se uskuteční v neděli v 15 hodin.

Kostel svaté Máří Magdaleny rozezní svými hlasy mužský pěvecký sbor Beseda z Valašského Meziříčí. Na programu jsou duchovní zpěvy. Pěvci přijali pozvání do Sobotky s povděkem. Koncert se uskuteční v neděli v 16.30 hodin.

Sbor se veřejnosti představí ještě jednou, následujícího dne (5. července) ve 13.30 hodin na zahradě Šrámkova domu, kde uvede písně svého rodného kraje a skladby Leoše Janáčka, Jaroslava Křičky a Jana Nepomuka Poláška.

V současnosti je v Galerii Karla Samšiňáka instalována výstava grafiky Oldřicha Kulhánka.

Na 6. července v 15 hodin je připravena dernisáž výstavy za účasti autora. Vystoupí Hana Kofránková s literárním souborem s názvem „Kulhánkova portrétní grafika“.

A výstava střídá výstavu. V roce Karla Hynka Máchy připravilo občanské sdružení výstavní titul „Máchovské motivy v drobné grafice“.

Pokud má kdokoli zájem navštívit vernisáž (7. července v 15 hodin), dozví se, jak na ně reagují Přemysl Rut a Markéta Potužáková. Předmětem vystavených děl jsou motivy lásky a smrti, putování po hradech.

Mezi nejprvnější reakce na Máchu patří například exlibris Cyrila Boudy, dřevoryt, zobrazující muže u stromu (20. léta 20. století). Ve výběru drobných grafik je zastoupen již zmíněný Cyril Bouda, ale také Jiří Bouda, Jaroslav Lukavský, Josef Kábrt nebo Vladimír Komárek a jiní významní umělci.
Nabídka je pestrá a zajímavá a slibuje inspirativní zážitky.⋌Lenka Rancová