Všeobecně návštěvnost poklesla o pět až šest tisíc. Nyní je objekt uzavřen, ale po předchozí domluvě nic nebrání jeho návštěvě.

Prohlídka trvá přibližně padesát minut a má dva okruhy. Lze navštívit knihovnu, jídelnu, přípravnu, akustický sál, pánské a dámské budoáry, ale také zámecký ochoz, odkud je nádherný výhled na okolí Sobotky.

K raritám zámečku patří možnost prohlídky i s pejsky (nebo s jinými drobnými zvířátky). Ti větší musejí být na vodítku a mít košík, a ty malé návštěvník po celou dobu prohlídky nese. (Ale musí zaručit, že nedojde k ohrožení jiných návštěvníků a ke znečištění prostor v zámečku.)

Letos na zámečku výstavovala ilustrace Galina Miklínová, známá autorka animovaných filmů pro děti, např. seriálu O Kanafáskovi. Velkému zájmu se těšila i expozice bratrů Bímových (Jana, Jiřího a Jaroslava). Výstava charakterizovala práci každého z nich - jeden je cestovatel, druhý dřevař a pohádkář a třetí malíř a cínař.Zámeček je oblíben i svatebčany. Ročně se tu koná okolo šedesáti obřadů. Tři roky prováděla návštěvníky devatenáctiletá Jitka Paličová z Oseku. „Trochu problém byl s turisty z ciziny. Sice dostali k dispozici cizojazyčný text, ale vždy je dobré prohlídku zpestřit nějakou zajímavostí. Nejlépe se provádí skupiny lidí, které to opravdu zajímá, a taky když přijdou prvňáci,“ uvedla Jitka.

„Každý den jsme měli možnost poslední prohlídku provádět ve středověkých kostýmech. Nám se to moc líbilo a návštěvníkům taky. Byla to sranda,“ dodala průvodkyně.