S takovým předsevzetím taky přišla instrumentální skupina Příchvojanka Mirka Vody s osobitým koktejlem písniček a dobře namíchaným balzámem, který léčil všechny neduhy na počkání. Muzikanti vůbec nerespektovali pravidlo, že zázraky se dějí do tří dnů, ale vybrali si tu náročnější část pro nemožné ihned.

Hosté nechali pořadatele dlouho v napětí a sjížděli se až na rozhraní druhé hodiny odpolední, protože do poslední chvíle vyčkávali, jak se zachová nejisté počasí. Nakonec se sešlo a sjelo více než 110 hostů. Za celé odpoledne se na přítomné slunce neusmálo, ale Pří〜chvojanka brzy vyloudila úsměv na tvářích jak tanečníků, tak tepleji ustrojených posluchačů. Letošní rozmarné léto na Samšině už vyzkoušelo všechny možnosti počasí, tak už je načase příště si na všechny zbývající prázdninové neděle rezervovat slunné počasí.

Rošťačinky kapelníka Mirka Vody zaujaly nejen přítomné posluchače a tanečníky, ale se stejným smyslem pro humor i členy jeho sehrané muzikantské party. Není divu, že tuto partičku si oblíbí nejen každá Martička. Předvedli kumšt, který má logický příznivý důsledek a odezvu, že hrají bez not, ale hravě se strefují do not přítomných. Učitel národů J.A. Komenský by měl radost, jak se v životě uplatňuje škola hrou. Předehra harmonikáře Jirky Beneše z Hrdlořez a vyplnění jedné přestávky nakonec vyústily ve společnou hru s kapelou,

Na závěr již nebylo co napravovat, to vzala na svá bedra Příchvojanka a Jirka mohl balit včas. Nikdo se ani nenadál a Samšina 2011 se právě na rozhraní měsíců července a srpna přehoupla do druhé poloviny.

Utíká to jako voda a Příchvojanka letos oslaví již 42 let existence, pokud platí rok založení 1969 pod záštitou Svazu požární ochrany v Příchvoji. Takže dnešní kapelník Mirek Voda je jedním ze zakládajících členů. Historie vzniku a změn je popsána na webu www.KPCP.info z 15. ledna 2010 v článku Pohled kapelníka Příchvojanky.

Současná Příchvojanka hraje ve složení Láďa Drapák - zpěv a bicí, Láďa Drbohlav - alt saxofon, Michal Drapák - trombon, František Hrdý - B trumpeta, Josef Karban - klávesy, Tonda Tížek - baskytara, a Mirek Voda - kytara. Účinkovala již na více jak jedenácti stech vystoupeních a jiných dobročinných akcích. Nežijící člen kapely Jenda Kleistner tvrdil, že muzikant žije dva životy. Jeden ve dne a druhý v noci. Ten v noci je ale hezčí. K tomu je nutno připomenout, jak tolerantní musí být manželky.

K dobré náladě nedělního odpoledne přispěla s přehledem i Helena Bernatová s mladým kolektivem, který měl účinné léky na žízeň i prokřehlé dušičky.
Žáci, co mají z poslední srpnové neděle neomluvené hodiny, mají možnost opakování probrané látky ze starých osnov 7. srpna opět od 14 hodin u obecního domečku. Jestliže učitelé z Příchvojanky obstáli na výbornou, přidají starší profesoři ze Srazilky určitě ještě hvězdičku. Chybí k tomu jen pěkné počasí a obsazení lavic pozornými a učenlivými žáky. Pak již na zbytek nedělí následují dechové hudby Javorka, Táboranka a prázdniny uzavře Kyzivátova DH z Libáně.

Určitě se těšte s námi - KPČP Samšina.⋌ (fč)