Tentokrát začal neméně úspěšně s kytarou, ale knoflíková chromatika nemá chybu, proto ji brzy vyměnil za kytaru. Opět zalovil v hluboké studnici s pražskými písničkami i jejich obměněnými verzemi.

Je zvláštní, že podle kapel se složení diváků mění jen nepatrně, ale některé přeci jenom mají své zbožňovatele, ti však nemohou ohrozit stálé a skalní ctitele české písničky. Proto Samšina má své stálé návštěvníky, ale ti nově přicházející včetně hudebníků jsou mile překvapeni novými úpravami domečku a okolí za poměrně krátkou dobu. Málokdo má tušení, kolik milionů obec musela investovat, aby se zkulturnění celé části mohlo uskutečnit. Spokojenost na tvářích i těch dříve narozených v příjemném prostředí pochopitelně znásobuje hezká česká písnička v kvalitním podání.

Tentokrát – minulou neděli – dechová hudba Český ráj Všeň s více než čtyřicetiletou tradicí přijela se zpěváky Markétou Bismilerovou a Václavem Brožem potěšit českými písničkami všechny přítomné, a tak postupně tanečníků přes teplé počasí přibývalo. Historie kapely sice sahá o dalších deset let zpět, ale přesné datum založení není známo, protože skupina v počátcích měla toulavé boty přes Vyskeř, Všeň i Krčkovice, až Adam Kasanov ustálil sídlo i žánr.

Současný kapelník Jaroslav Raulin sice vede dechovku tři desítky let, ale podařilo se mu zatajit, že by mohl s kapelou slavit svých 50 let, tak se musel spokojit jen s gratulací přítomných.

Aktivitu dechové hudby si můžete ověřit na webových stránkách: www.dhceskyraj.wz.cz, kde se současně dočtete o nejdůležitějších akcích včetně účasti na Samšině 2011. Své stránky mají uspořádané dle aktivit i na vydaných albech. Musíme na tuto hudbu ještě prozradit, že jedna z mála má ve svých řadách nadějné mladé hudebníky, kterým nemůžeme jinak než přát dlouhou výdrž.

Kapela po dvou přestávkách přidávala na přání hezké písničky ještě po páté hodině, ale to už byla chvíle pro Jirku Beneše, který se tentokrát sám postaral o obvyklý závěr staropražskými písničkami, protože se nikdo z trumpetistů dechové hudby nepřidal, a to omezilo i délku přídavku.

To již k závěru se organizovali místní sportovci na využití hřiště s umělým trávníkem a přijali s povděkem místo k sezení ve stínu přístřešku i možnosti občerstvení.

Nakonec dodáváme a zveme na příští koncerty: 24.7. hraje dechová hudba Podzvičinka ze Dvora Králové nad Labem a pak konečně 31.7. Příchvojanka, a hned 7.8. Srazilka. Na informační stránce je vše, jak má být. Na všechna další Setkání s českou písničkou na Samšině 2011 se těší KPČP o.s.Samšina. ⋌ (fč)