Program odstartuje mezi 8.30 a 11.00 z parku u základní školy v Rovensku pod Troskami. Odtud se účastníci mohou po vyznačené trase vydat přes Borecké skály, dančí oboru, Hrádek a Štěpánovice do radvánovického areálu. „Na zhruba čtyřkilometrové trase děti zhlédnou dvě divadelní představení z českorajských pověstí. Dovědí se například, jak vznikla vesnice Vyskeř nebo co má s rovenskými obrácenými zvony společného skřítek Zvoníček,“ podotkla Gruberová.

Přímo ve Šťastné zemi, kam bude po celý den vstup zdarma, budou pro děti připraveny soutěže, hudební vystoupení, rukodělné dílny a desítky dřevěných prolézaček a atrakcí spolupořadatelské firmy Tomovy parky. Ve 14 hodin se v areálu odehraje ceremoniál vlastního zahájení sezony, kvůli němuž sem přijde král Granát s královnou a pážaty.

Pro účastníky budou z Turnova a Jičína vypraveny speciální bezplatné autobusy. Odjezd od turnovského a jičínského nádraží ČD je naplánován na 8.00, 9.00 a 10.00, linka zajíždí do Rovenska pod Troskami. Zpět do Turnova nebo Jičína se účastníci bezplatně dostanou toutéž linkou od areálu Šťastná země v 15.00, 16.00 a 17.00. Cestující z Turnova a Jičína budou moci rovněž využít pravidelných dopoledních linek Českých drah.