Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prvňáčci dostali průkazky do radimské knihovny

Radim u Jičína – Dnes se podíváme do místní knihovny.

24.8.2011
SDÍLEJ:

Knihovna v Radimi.Foto: DENÍK/Archiv

Adresa: Radim, 507 12
Knihovnice: Jarmila Adolfová
E-mail: radimujicina@ seznam.cz
Webové stránky: http:// www.knihovnaradim.webk. cz
Výpůjční doba: úterý: 17 - 18 hodin.
Internet pro veřejnost: čtvrtek: 17 - 18 hodin.

Umístění knihovny: samostatná místnost v budově sousedící s obecním úřadem
Zřizovatel: Obecní úřad Radim, http://www. obec-radim.cz

Knihovna je umístěna v budově Kampeličky ve středu obce. Její fond vykazuje v současné době 151 svazků. Čtenáři si ale půjčují zejména knihy z výměnných souborů Knihovny V. Čtvrtka v Jičíně, které jsou sem pravidelně dováženy.

Knihovnicí je zde čtvrtým rokem Jarmila Adolfová. Za jejího působení byla knihovna přestěhována a vybavena novým zařízením. Od r. 2007 byla plně automatizována a na svých stránkách: www.knihovnaradim.webk.cz má k dispozici mimo jiné i on-line katalog.Knihovnice pořádá kulturní akce převážně pro místní děti. Jako například v březnu se zde konalo poprvé slavnostní „Pasování na čtenáře“ v rámci Března měsíce čtenářů. Akce byla zahájena v 16 hodin zazvoněním zvonečku a ředitelka MŠ a ZŠ v Radimi Mgr. Alena Hančová přivítala přítomné a představila celý průběh programu. Místní prvňáčci se ve škole právě naučili všechna písmenka abecedy a od tohoto dne již mohou číst knihy. To prokázali malou zkouškou, kdy měli přečíst text z pohádky „O Budulínkovi“. Všichni dokázali, že se celých sedm měsíců pilně učili a mohli být pasováni na čtenáře. Toho se ujala Královna pohádek – Jarmila Adolfová, knihovnice.

Její království se nachází hned vedle obecního úřadu, kde se celá slavnost konala. „Královna“ nejprve přečetla pasovací formuli, při které děti slíbily, že budou ochraňovat knížky, a poté bylo všech devět žáčků první třídy postupně pasováno na čtenáře. Od knihovnice všichni dostali průkazku do knihovny, od obecního úřadu drobné dárky, od paní učitelky medaili s velkou jedničkou ze čtení a od „skřítka Hajaji“ knížku, kterou budou později ve škole společně číst.

Poté k dětem a rodičům promluvila starostka Zdena Brixová o tom, jak je čtení důležité. Nakonec Hajaja přečetl dětem pohádku. Celou slavnost ukončilo zvonění zvonečku a děti si v doprovodu rodičů šly půjčit knížky.

Na přípravách této akce se podílela i Knihovna V. Čtvrtka v Jičíně, která poskytla rekvizity a metodickou i praktickou pomoc. Pasování se v Radimi konalo poprvé, neboť v letošním roce se sešlo více prvňáčků, než tomu bylo v minulých letech. Radimská knihovna se tak připojila k několika dalším v našem regionu, které tuto akci pro své děti uskutečňují.⋌Lenka Knapová

Místo události:
24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Veletrh středních škol a firem v Jičíně
30

OBRAZEM: Veletrh škol a firem v Jičíně

Petr Soukup.

Soukup vicemistrem světa

Holka z návsi do voleb nepromluví

Jičínsko - Včera ve čtrnáct hodin ožily volební místnosti a lidé mají možnost ještě dnes odevzdat svůj hlas kandidátům do Poslanecké sněmovny. Do složení parlamentu má letos šanci promluvit i řada žen, na Jičínsku i čtyři starostky.

Vražda v parku? Policie pátrá po totožnosti muže

Jičín - V zámeckém parku byla dnes odpoledne nalezena mrtvola muže, a to při kontrole podzemních rezervoárů s vodou.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení