„Tato výstava představuje mé znovuzrození, které nastalo až několik let po dokončení pražské výtvarné školy Václava Holara. Je to první krok k tomu, abych se trochu ukázala. Malování se věnuji osm let. Před tím jsem měla jen občas náladu, vzala jsem štětec a něco namalovala. Bylo to pro mne takové prázdné, jenom řemeslo.

Předvedená tvorba dokončuje jeden cyklus, který ve mně probíhá a je malým miminkem nového pohledu,“ říká autorka, která se veřejně představuje poprvé. Upozorňuje na několik obrazů, které jsou z nové tvůrčí vlny. Malířka přiznává, že ji uchvátily akrylové barvy.

„Mícháním akrylových barev a jejich překrývání, kdy se objevují další odstíny, mě přímo fascinuje. Na využívání této barvy jsem přišla náhodou, když jsem potřebovala dostat pigment do obrazu, ale zároveň jsem ho chtěla promíchat se svítícím práškem, aby to bylo rovněž zároveň barevné i svítící,“ sdělila pozorným návštěvníkům Eliška Jílková.

Prodejní výstava olejů, obrazů malovaných akrylovými barvami zachycující přechod od smyslového k racionálnímu poznání, ale i kresby doplněné malovaným hedvábím, dřevoryty a malovaným sklem, stojí určitě za pozornost a návštěvu.⋌Míla Pour