Připravena pro ně byla besídka, kde s pásmem písniček, básniček a koled vystoupili žáci IV. A pod vedením učitelky Jany Bartošové.

Následoval dramatický kroužek, který uspěl u publika s nastudovaným Předvánočním konkurzem. Kus nacvičili mladí divadelníci s učitelkou Janou Kuželovou.

Poslední vstup patřil členům pěveckého sboru, řízeného vyučující Soňou Stuchlíkovou.
Vystoupení byla opravdu kouzelná a mnohým z diváků až vyhrkly slzy do očí.
Hosty vánoční besídky byli členové sdružení Sportem proti bariérám – Český Ráj, kteří se s dětmi utkali v kuželkách. Hendikepovaní jsou mezi školáky častými hosty a zdejší tělocvičnu využívají ke sportování.

Nejčastěji zde trénují bocciu, hru, která je vhodná i pro těžce postižené. V pátek si to ale „rozdaly“ dva týmy členů sdružení s šesti školními družstvy v závěsném kuželníku. Jan Pelikán za vozíčkáře uvedl: „Turnaj ve škole dopadl bezvadně, všichni jsme se dobře bavili.“

Na konci děti předaly všem členům SPB drobné dárečky. Na třetím místě skončili žáci ze 7. třídy, druhé místo obsadilo družstvo učitelů a první byli vozíčkáři.

Po příjemně prožitém dopoledni, nasáklém vánoční atmosférou a kouzlem, které dokážou vytvořit děti, se hendikepovaní sešli v patnáct hodin v Roškopově na členské schůzi.

Sdružení eviduje přes čtyřicet členů a jako ostatní se potýká především s finančními problémy.
Plánů a aktivit vykazují sportovci nevídaně, ale problémem je přebujelá byrokracie, přehršel metodických pokynů, o jejichž existenci nemá řada lidí ani tušení, a to vše ve snaze pomoci druhým jim láme vaz.

„Velice nám pomáhají sponzoři, kterým bychom chtěli touto cestou poděkovat, a vůbec všem lidem, kteří stojí za naší organizací,“ říká Olga Kosejková, která má na činnosti sdružení lví podíl a je jedním z dobrovolníků, kteří nezištně pomáhají postiženým spoluobčanům.

Po jednání následovala volná zábava, na které vyhrávala country kapela Rumová aféra.

Více snímků z pátečního školního dopoledne i večerní country zábavy v Roškopově najdete ve fotogalerii u tohoto článku.