Vznikla webová stránka se zpracovanými údaji o vybraných památkách, kterých je celkem 28. Vždy v úterním vydání Jičínského deníku je našim čtenářům postupně představíme.

Historie
Socha svatého Jana Nepomuckého je umístěna ve výklenku domu, který stojí naproti Suchardovu domu. Při rekonstrukci domu se socha poničila.Více se o soše nezjistilo.
Svatý Jan Nepomucký

Jan z Pomuku (dnešním Nepomuku) se narodil někdy kolem roku 1340. Pomuk náležel k nedalekému cisterciáckému klášteru pod Zelenou horou. Od roku 1369 působil jako veřejný notář v Praze. Poté působil jako hlavní písař u právě vytvořených soudních akt generálních vikářů.

Svatý Jan Nepomucký má díky jezuitským misiím velký věhlas po celém světě, především Bavorsku a zemích Latinské Ameriky.
Je uctíván jako mučedník zpovědního tajemství a patron při přírodních pohromách a povodních.

Jan zemřel během mučení. Jeho tělo pak bylo svrženo z dnešního Karlova mostu do Vltavy.
Více informací najdete na gymnp.cz, Velké školní klíčování, Realizované projekty, projekt č. 37- Sochy Novopacka. Projekt je spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Text a foto originálních soch i jejich napodobení připravili Tomáš Dikoras, Klára Bergmanová a Klára Sedláčková.