Kdo je to my? Žáci druhé třídy ZŠ v Ostroměři. Měli jsme totiž masopustní úterek – den, kdy vrcholí radovánky s maškarami a blíží se doba postní, ve které ztratí Masopust svou moc.

Ve třídě se potkaly krásné masky šaška, výpravčího, kovbojů, indiána, piráta, kočičky, krtka, čarodějnic a dalších zajímavých postav, aby si společně užily radovánky spojené s posledním dnem fašanku. Děti viděly příběh z vesnického masopustu, společně se snažily vyřešit zajímavosti, které se této slavnosti týkají (jak dlouho se slaví, kdy končí, čím končí…), naučily se několik písní a zatancovaly si mazurku.

V krásných maskách se pak průvod přelil do sousední mateřské školy, jejíž děti soustředěně vyslechly písně a oplátkou zazpívaly hezkou píseň o šaškovi. Následné putování školními učebnami za zvuku flétny a zpěvu písní vyvrcholilo ve třídě dojídáním dobrot, které maminky pro své zamaskované ratolesti připravily.

S úsměvem předal Masopust právo Kostlivcovi, který tak na čtyřicet dní přebral vládu. A maškary se pomalu vydaly uložit své kostýmy do skříní, odkud budou moci vykouknout opět za rok.
⋌Masopust v.r. (Jan Horák)