Sobotní zahájení v hlavním sále Kina 70 začne v 17.30 hodin a filmový program tradičně odstartuje festivalový prezident herec Pavel Zedníček.

Připravená je projekce snímku Ondřeje Trojana „Občanský průkaz“ a nebudou chybět ani Jumping Drums a jejich japonské bubny.
Ani 33. Novoměstský hrnec smíchu nebude postrádat samostatný blok věnovaný tvorbě mladých filmařů Studentský smích - festivalová sekce pro mladé. Mladým filmařům je vyhrazen příští pátek 17. června. Po projekci studentských filmů je připraven na novoměstském náměstí koncert rockové kapely Teplá buchta, jehož výtěžek bude věnován na koupi defibrilátoru pro místní organizaci Českého červeného kříže.

Slavnostní zakončení celého festivalu a předání cen je plánováno na sobotu 18. června v 18.30 hodin opět v sále Kina 70. Ceremoniálem budou provázet moderátoři Adéla a Dalibor Gondíkovi.Novoměstský hrnec smíchu, to nejsou jen filmové projekce, ale i řada doprovodných akcí. „Těšit se můžete na Mirka Palečka, Ivo Jahelku, Hanku Křížkovou, Pepu Náhlavského a Bigbítek. Představí se i mladí zpěváci,“ vyjmenovala jen část hostů ředitelka festivalu Ilona Daňková. Zmínila i novinku 33. ročníku – bude jí noční festivalové promítání na terase Kina 70 od 22 hodin.

O co se hraje

Mezi nejlepší filmy bude rozděleno celkem deset cen. Tou nejznámější je cena diváků, která nakonec dala název celému festivalovému dění. Novoměstský hrnec smíchu je udělovan na základě měření procent smíchu v rámci filmové projekce.

„Náš festival pracuje totiž i s fyzikální veličinou - slyšitelným a tudíž i měřitelným smíchem. O jeho zaznamenání se stará přímo v sále trojice časoměřičů,“ připomíná Ilona Daňková.

„Hrnec smíchu letos slaví třiatřicítku a já přeju české komedii hodně dobrých scénářů u kterých diváci neumřou nudou, najdou si svoji filmovou superstar a aby se smáli i v penzi. Protože, kurňa, kdo se směje, pro toho je život selanka,“ přeje si před letošním ročníkem festivalový prezident herec Pavel Zedníček.